Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Про розгляд звернення (щодо деяких питань подання на реєстрацію декларацій про початок виконання підготовчих робіт, про початок виконання будівельних

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 05.04.2012 р.
 • Керченській міській раді вул. Кірова, 17, м. Керч, АР Крим, 98300

  Про розгляд звернення

  Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розглянуто звернення Керченської міської ради від 03.03.2012 № 02-10/331 щодо деяких питань подання на реєстрацію декларацій про початок виконання підготовчих робіт, про початок виконання будівельних робіт і про готовність об'єкта до експлуатації( 466-2011-п ), та в межах компетенції повідомляється.

  Законом, що визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів є Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"( 2806-15 ) (далі — Закон про дозвільну систему).

  Відповідно до визначень, наведених у статті 1 Закону про дозвільну систему:

  дозвільний центр — робочий орган міської ради міста обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (її виконавчого органу), обласної, Київської та Севастопольської міських, районної, районної у місті Києві державних адміністрацій, уповноваженого Радою міністрів Автономної Республіки Крим міністерства або республіканського комітету (далі — уповноважений орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим), в якому представники регіональних, місцевих дозвільних органів та державний адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру.

  Міські ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення (їх виконавчі органи), районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, територіальні (місцеві) органи центральних органів виконавчої влади, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону від свого імені проводити чи залучатися до проведення експертизи та обстеження об'єктів, на які видається документ дозвільного характеру, видавати документи дозвільного характеру у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (відповідних адміністративно-територіальних одиниць) є місцевими дозвільними органами;

  принцип організаційної єдності — принцип, згідно з яким видача документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) суб'єктам господарювання здійснюється у встановленому законодавством порядку у дозвільному центрі державним адміністратором шляхом взаємодії з представниками місцевих дозвільних органів.

  Статтею 4 Закону( 2806-15 ) передбачено, що видача документів дозвільного характеру регіональними та місцевими дозвільними органами здійснюється за принципом організаційної єдності. Суб'єкт господарювання за одержанням документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання), що видаються місцевими дозвільними органами, звертається до державного адміністратора в дозвільному центрі.

  Відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів( 461-2011-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461, та Порядків виконання підготовчих і будівельних робіт( 466-2011-п ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466, реєстрація декларації здійснюється з дотриманням вимог Закону про дозвільну систему.

  Декларація приймається в дозвільному центрі за місцезнаходженням об'єкта.

  Реєстрацію декларації проводить Інспекція за місцезнаходженням об'єкта на безоплатній основі.

  Враховуючи викладене, прийом декларацій про готовність об'єкта до експлуатації, про початок виконання підготовчих робіт та про початок виконання будівельних робіт має здійснюватись за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі за місцезнаходженням об'єкта.

  Згідно з абзацом другим статті 19 Конституції України( 254к/96-ВР ) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Разом з тим, повідомляємо, що Міністерством надіслано запити до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Раді Міністрів Автономної Республіки Крим для вжиття відповідних заходів реагування.

  Директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва

  Г. М. Яцишина


   

  Про розгляд звернення (щодо деяких питань подання на ..., автор —
  Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы