Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Зміни до ПКУ щодо екоподатку наберуть чинності з 01.10.2011 р.

Зміни до ПКУ щодо екоподатку наберуть чинності з 01.10.2011 р.

Лист ДПАУ від 05.09.2011 р. №23837/7/15-2117 Про зміни у законодавстві по екологічному податку ДПАУ нагадує, що пунктами 101 — 105 Закону від 07.07.2011 р. №3609-VI Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України внесено зміни до ПКУ.

Зокрема, змінено склад податкових агентів, що мають утримувати і сплачувати до бюджету екоподаток, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, а саме: замість суб’єктів, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю паливом, податковими агентами, згідно з Законом, визначено виробників та імпортерів палива. Також змінено об’єкт і базу оподаткування, порядок обчислення, подання податкової декларації та сплати екоподатку для податкових агентів.

Зазначені норми набирають чинності з 01.10.2011 р., а саме:

 1. Екоподаток, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення при використанні палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
 2. Об’єктом і базою оподаткування будуть обсяги та види палива, у т.ч. виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім обсягів палива, вивезених у митних режимах експорту чи реекспорту та/чи переробки на митній території України, засвідчених належно оформленою митною декларацією, а також крім мазуту та пічного палива, що використовуються у процесі виробництва тепло- та електроенергії.
 3. ПКУ доповнено ставками податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі ввезення палива на митну територію України (п. 244.2 ст. 244 ПКУ).
 4. Податкові агенти, які здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/чи передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника, суми податку обчислюють за податковий (звітний) квартал.
  Податкові агенти, які здійснюють ввезення палива на митну територію України, будуть обчислювати суми податку на дату подання митної декларації для митного оформлення.
 5. Змінено порядок обчислення екоподатку, а саме: суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, обчислюються податковими агентами, які здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника (пп. 241.2.1 п. 241.2 ст. 241 ПКУ), самостійно щокварталу виходячи з кількості фактично реалізованого палива, а для податкових агентів, що здійснюють ввезення палива на митну територію України (пп. 241.2.2 п. 241.2 ст. 241 ПКУ), — виходячи із кількості фактично ввезеного палива та ставок податку за встановленою формулою.
 6. Податкові агенти, що здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника, подають податкові декларації протягом 40 к.д., що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 к.д., що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, — за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку в органах ДПС.
  Податкові агенти, які здійснюють ввезення палива на митну територію України, повинні будуть сплачувати податок до або в день подання митної декларації.
 7. Згідно зі ст. 41ПКУ до контролюючих органів належать, зокрема, митні органи — щодо мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони.

Порядок контролю митними органами за сплатою платниками ПДВ, акцизного податку та екоподатку встановлюється спільним рішенням центрального органу ДПС та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи.

Тому контроль за сплатою екоподатку податковими агентами, які здійснюють ввезення палива на митну територію України, здійснюватимуть митні органи.Зміни до ПКУ щодо екоподатку наберуть чинності з 01.10.2011 ..., автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 5. Отзывов пользователей: 2.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы