Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Застосування штрафних санкцій до платників за порушення законодавства щодо оподаткування

Застосування штрафних санкцій до платників за порушення законодавства щодо оподаткування

Лист ДПАУ від 18.08.2011 р. №15022/6/10-1015/3288 Про надання відповіді
ДПАУ надала роз’яснення щодо застосування штрафних санкцій.

Податкова зазначає, що відповідно до п. 113.3 ст. 113 ПКУ штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених ПКУ та іншими законами України.

Застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, не передбачених ПКУ та іншими законами України, не дозволяється.

При застосуванні санкцій слід враховувати положення п. 7 підр. 10 р. XX ПКУ.

У випадку порушення платниками податків граничних термінів сплати податкових зобов’язань, передбачених податковим законодавством, з 01.01.2011 р. з урахуванням строку давності застосовується штрафна санкція у розмірах, встановлених ст. 126 ПКУ.

Тобто у разі якщо платник не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов’язання протягом строків, передбачених ПКУ, такий платник притягається до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • - при затримці до 30 к.д. включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • - при затримці більше 30 к.д., наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

ДПАУ нагадала, що Законом від 07.07.2011 р. №3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України » (чинний з 06.08.2011 р.) доповнено підр. 10 р. XX ПКУ, відповідно до якого штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм п. 7 підр. 10 р. XX ПКУ).Застосування штрафних санкцій до платників за порушення ..., автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы