Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Витрати на охорону праці повинні становити не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік

Витрати на охорону праці повинні становити не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік

Лист Держгірпромнагляду від 17.11.2011 р. №1/02-9.1-9/8.2/8761 «Щодо витрат на охорону праці» Держгірпромнагляд відповів на запит щодо витрат на охорону праці.

Уповноважений орган зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону «Про охорону праці» витрати на охорону праці для підприємств незалежно від форм власності або фізосіб, які використовують найману працю, повинні становити не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік. І роботодавець не має права витрачати на фінансування охорони праці суму, нижчу за гранично-мінімальний розмір витрат на охорону праці, оскільки він несе повну відповідальність за створення належних, безпечних і здорових умов праці (ст. 5 Закону).

Питання штрафних санкцій до юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, посадових осіб та працівників регламентується ст. 43 вищезазначеного Закону.

З набранням чинності Законом від 19.05.2011 р. №3395-VI «Про внесення змін до статті 19 і 43 Закону України «Про охорону праці» органи виконавчої влади з нагляду за охороною праці отримали право залучати роботодавця до сплати штрафу за порушення вимог ч. 3 і ч. 4 ст. 19 Закону.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону (у новій редакції) за порушення вимог, передбачених частинами 3 та 4 ст. 19 Закону, юридична або фізична особа, що використовує найману працю, сплачує штраф з розрахунку 25% від різниці між розрахунковою мінімальною сумою витрат на охорону праці у звітному періоді і фактичною сумою цих витрат за такий період.

Відповідно до п. 3 Положення про Держгірпромнагляд (Указ Президента від 06.04.2011 р. №408/2011), одним із основних завдань Держгірпромнагляду є організація та здійснення держнагляду (контролю) за дотриманням законів та інших нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони праці та безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю.

Тож посадові особи інспекторського складу Держгірпромнагляду мають право здійснювати в установленому порядку перевірку дотримання вимог законодавства про охорону праці. Однак передбачений у ч. 1 — 4 ст. 43 Закону механізм стягнення штрафу за порушення законодавства про охорону праці з осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, не є дієвим, оскільки на сьогодні немає закону, що визначав би порядок нарахування, стягнення штрафу і пені на несплачену його суму (частину суми).



Витрати на охорону праці повинні становити не менше ..., автор —
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}