Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

ВГСУ прокоментував, як саме сплачуватимуть судовий збір з 1 листопада 2011 року

ВГСУ прокоментував, як саме сплачуватимуть судовий збір з 1 листопада 2011 року

Лист ВГСУ від 25.08.2011 р. №01-061175/2011 про Закон України "Про судовий збір"
Нагадаємо, що Закон про судовий збір набирає чинності з 1 листопада 2011 року. Цим Законом запроваджено єдиний судовий збір та скасовано оплату витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду судового процесу.

ВГСУ у листі вказує на те, що сплата державного мита за подання до господарського суду позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами здійснюється відповідно до вимог п. 2 ст. 3 Декрету про держмито.

Також до 1 листопада 2011 року сплачуються у передбачених чинним законодавством випадках та розмірі суми витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

На думку ВГСУ, розміри ставок судового збору (стаття 4 Закону) встановлено виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (МЗП) й у кожному конкретному випадку визначаються на підставі того розміру МЗП, який було встановлено законом на момент сплати судового збору. Така позиція суду не відповідає положенням п. 1 ст. 4 Закону, який встановлює, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду.

Тож радимо у позовній заяві зазначати розмір мінімальної зарплати, а можливо, й розрахунок судового збору, квитанція про сплату якого додається до позову.

Абзацом другим ч.1 ст. 6 Закону передбачено порядок сплати судового збору за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті. При цьому ВГСУ вказує на розрахунок судового збору від ціни позову за курсом НБУ станом на день сплати збору незалежно від дати подання позовної заяви.

У разі якщо розмір позовних вимог збільшено, недоплачену суму судового збору треба сплатити до звернення до суду з відповідною заявою. Отже, невиконання позивачем цієї вимоги може потягнути за собою наслідки у вигляді повернення без розгляду заяви про збільшення розміру позовних вимог.

Цікавою є позиція щодо інвалідів та «чорнобильців», які згідно із Законом мають пільги зі сплати судового збору. ВГСУ наголошує, що ці категорії громадян можуть скористатися наданими пільгами і в тих випадках, коли згадані особи мають статус суб’єктів підприємницької діяльності і звертаються до господарського суду із зазначенням такого свого статусу. Те саме стосується й позивачі у разі подання позовів про відшкодування збитків, завданих унаслідок неповернення у строки, передбачені договорами або установчими документами, грошових та майнових внесків, залучених до АТ, банків, кредитних установ, довірчих товариств та інших юросіб, які залучають кошти та майно громадян.



ВГСУ прокоментував, як саме сплачуватимуть судовий ..., автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы