Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Роботодавець може встановити працівникам неповний робочий час, якщо на підприємстві провад

Роботодавець може встановити працівникам неповний робочий час, якщо на підприємстві провад

Лист Мінсоцполітики від 15.07.2011 р. №195/13/1334 Про неповний робочий час
Мінсоцполітики нагадує, що робота з неповним робочим часом регламентується ст. 56 КЗпП.

Роботодавець зі своєї ініціативи має право на встановлення неповного робочого часу працівникам за умови, що на підприємстві (установі, організації) провадяться зміни в організації виробництва і праці, і з додержанням процедури, передбаченої ч. 3 ст. 32 КЗпП. Про зміну істотних умов праці (встановлення або скасування неповного робочого часу) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за 2 міс.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, трудовий договір припиняється за п. 6 ст. 36 КЗпП.

При встановленні неповного робочого часу оплата праці провадиться пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку.

Неповний робочий час може встановлюватися на певний період (визначений строк) або без обмеження строком, про що обов’язково зазначається в наказі про переведення на неповний робочий час.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників, в т.ч. і скорочення тривалості їх щорічної основної відпустки.

Отже, роботодавець має право встановити працівникам неповний робочий час, тільки якщо на підприємстві провадяться зміни в організації виробництва і праці.



Роботодавець може встановити працівникам неповний робочий ..., автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 5. Отзывов пользователей: 3.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы