Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Порядок забезпечення ОСББ електроенергією для надання ЖКП

Порядок забезпечення ОСББ електроенергією для надання ЖКП

Лист НКРЕ від 29.08.2011 р. №6349/11/17-11 щодо надання роз'яснень НКРЕ роз’яснила порядок забезпечення ОСББ електроенергією з метою надання ЖКП.

Питання оплати комунальних послуг членами ОСББ врегульовані ст. 22 Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», за якою вони за наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг власники житлових і нежитлових приміщень можуть перераховувати кошти безпосередньо на рахунки підприємств (організацій), що надають ці послуги, за відповідними тарифами для кожного виду послуг у порядку, встановленому законом.

Кошти, що сплачуються власниками приміщень за надані їм ЖКП, можуть згідно з укладеними договорами надходити на рахунок ОСББ для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, які надають ці послуги.

За відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку споживання водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг управитель зобов’язаний за рахунок коштів балансоутримувача встановити загальнобудинкові прилади обліку.

Якщо правління ОСББ самостійно здійснює функції управителя, воно за договором з постачальниками комунальних послуг може бути колективним замовником (абонентом) таких послуг. При цьому ОСББ несе повну відповідальність за своєчасну сплату вартості фактично спожитих членами об’єднання ЖКП.

З метою надання житлово-комунальних послуг виконавець цих послуг повинен закупити необхідний обсяг електроенергії як різновиду товарної продукції за договором про постачання електроенергії з енергопостачальною компанією.

При цьому взаємовідносини, що виникають у процесі продажу і купівлі електроенергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електроенергії), регулюються Правилами користування електричною енергією (постанова НКРЕ від 31.07.96 р. №28 Про затвердження Правил користування електричною енергією ) (ПКЕЕ).

Дія цих Правил поширюється на всіх юросіб та фізосіб (крім населення) (абз. 2 п. 1.1 ПКЕЕ).

Відповідно до законодавства в частині забезпечення ОСББ електроенергією з метою надання ЖКП ОСББ є населеним пунктом.

Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів визначені р. 12 ПКЕЕ.

Відповідно до п. 12.3 ПКЕЕ населений пункт на підставі договору про постачання електроенергії здійснює закупівлю електроенергії у її постачальника з метою подальшого використання споживачами населеного пункту для задоволення комунально-побутових потреб споживачів населеного пункту, з технічною метою та інших потреб населеного пункту. За обсяг закупленої електроенергії з її постачальником розраховується населений пункт відповідно до умов договору.

Закупівля електроенергії у постачальника за рахунок коштів споживачів населеного пункту, умови використання електроенергії, розрахунків за неї, умови техзабезпечення електропостачання електроустановок споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електромереж населеного пункту (п. 12.4 ПКЕЕ).

Відповідно до п. 12.16 ПКЕЕ до населення та населених пунктів у частині використання електроенергії на комунально-побутові потреби не застосовується нарахування підвищеної вартості різниці між фактично спожитою і договірною величиною обсягу електроенергії та між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.

Планова повірка розрахункових засобів обліку має здійснюватись за рахунок власників цих засобів в терміни, встановлені нормативними документами Держстпоживполітики відповідно до договору (п. 3.24 ПКЕЕ).

Крім того, згідно з абз. 1 п. 3.26 ПКЕЕ, якщо до технологічних електромереж основного споживача приєднані електроустановки інших госпсуб’єктів, власників мереж тощо, розрахунковий облік має бути організований основним споживачем так, щоб забезпечити складання балансу електроенергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків.



Порядок забезпечення ОСББ електроенергією для надання ..., автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы