Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Нюанси призначення та виплати матзабезпечення — роз’яснює ФСС з ТВП

Нюанси призначення та виплати матзабезпечення — роз’яснює ФСС з ТВП

Лист ФСС з ТВП від 26.05.2011 р. №07-35-1406 Щодо строків призначення та виплати матеріального забезпечення
ФСС з ТВП розглянув звернення щодо існування суперечностей у нормативно-правових актах стосовно строків призначення та виплати матзабезпечення застрахованим особам.

Фонд нагадує, що відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону від 18.01.2001 р. №2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» допомога з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів виплачується:

  • — застрахованим особам, зазначеним у ч. 1 ст 6 Закону, — у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати;
  • — застрахованим особам, зазначеним у ч. 2 та 3 ст. 6 Закону, — протягом 10 днів після призначення допомоги.

При цьому відповідно до п. 8 — 9 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (постанова правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 р. №26 Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ), робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом 10 р.д. після надходження заяви-розрахунку. Після надходження суми коштів, зазначення у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника він повинен здійснити виплату матзабезпечення у строки, визначені у ст. 52 Закону №2240-III.

Слід розрізняти такі два етапи процесу:

  1. робочі органи Фонду опрацьовують заяву-розрахунок і здійснюють фінансування страхувальника в строки, передбачені п. 8 — 9 Порядку;
  2. страхувальник здійснює виплату матзабезпечення застрахованій особі в строки, передбачені ст. 52 Закону №2240-III, але лише після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника.

Для вирішення питання щодо строку, упродовж якого страхувальник після нарахування допомоги має подати заяву-розрахунок до Фонду, слід керуватися Законом №2240-III та Положенням про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (постанова правління Фонду від 23.06.2008 р. №25 Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації ). Зокрема, частиною 3 ст. 50 Закону №2240-III визначено, що рішення про призначення матзабезпечення та соцпослуг приймається комісією (уповноваженим) зі соцстрахування, що створюється (обирається) на підприємстві (в установі, організації). Відповідно до Положення комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до робочих органів відділень Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матзабезпечення. Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше 2 разів в місяць.

Отже, строк подання заяв-розрахунків до робочих органів Фонду прямо залежить від страхувальника та комісії із соцстрахування, але водночас він не повинен суперечити строкам, передбаченим ст. 52 Закону №2240-III.Нюанси призначення та виплати матзабезпечення — роз’яснює ..., автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 7. Отзывов пользователей: 2.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы