Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

ДПАУ роз’яснила норми ПКУ щодо лізингових операцій

ДПАУ роз’яснила норми ПКУ щодо лізингових операцій

Лист ДПАУ від 29.04.2011 р. №12261/7/16-1517-26 щодо застосування окремих норм Податкового кодексу України
Податкова роз’яснила деякі норми Податкового кодексу. Серед них:

1. Щодо застосування ч. 3 пп. 196.1.2 ст. 196 ПКУ, яким установлено, що не є об’єктом оподаткування операції з нарахування та сплати процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінлізингу; щодо об’єкта фінлізингу, оціненого в інвалюті, сплата процентів з метою оподаткування визначається у гривнях за курсом валют, визначеним НБУ на момент сплати.

Ця норма ПКУ залишилася незмінною порівняно з аналогічною нормою Закону про ПДВ (а саме: пп. 3.2.2 ст. 3 Закону), за винятком того, що в пп. 196.1.2 ст. 196 ПКУ відсутнє обмеження щодо розміру процентів (комісій) у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінлізингу, згідно з яким такі проценти (комісії) не включалися до об’єкта оподаткування лише в сумі, що не перевищує подвійну облікову ставку НБУ, встановлену на день нарахування процентів (комісій) за відповідний проміжок часу, розраховану від вартості об’єкта лізингу.

Тож операції з нарахування та сплати відсотків (комісій) у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінлізингу, незалежно від того, в якій валюті оцінено об’єкт фінлізингу, не є об’єктом обкладення ПДВ.

2. Щодо застосування ч. 3 п. 153.7 ст. 153 ПКУ, яким визначено, що передання майна у фінлізинг (оренду) з метою оподаткування прирівнюється до його продажу в момент такої передачі.

При цьому, якщо в майбутніх податкових періодах орендар повертає об’єкт фінлізингу орендодавцю без придбання його у власність, така передача прирівнюється з метою оподаткування до зворотного продажу орендарем такого об’єкта орендодавцю за ціною, яка визначається на рівні суми лізингових платежів у частині компенсації вартості об’єкта фінлізингу, що є несплаченими за такий об’єкт лізингу на дату його повернення.

Якщо вартість об’єкта лізингу, що вперше або повторно вводиться в експлуатацію, визначається договором у сумі, що є меншою від вартості витрат на його придбання (спорудження), ДПС має право провести позапланову перевірку для визначення рівня звичайної ціни.

Відповідно до ст. 16 Закону від 16.12.97 р. №723/97-ВР «Про фінансовий лізинг » лізингові платежі можуть включати суму, що відшкодовує частину вартості предмета лізингу, платіж як винагороду лізингодавцю за отримане у лізинг майно, компенсацію відсотків за кредитом, інші витрати лізингодавця, що безпосередньо пов’язані з виконанням договору лізингу.

Тож ціною операції зі зворотного продажу буде ціна, що визначається на рівні суми лізингових платежів (включаючи прострочені платежі з компенсації вартості предмета лізингу) у частині компенсації вартості об’єкта фінлізингу, що є несплаченим за такий об’єкт лізингу на дату такого повернення.

3. Щодо визначення бази обкладення ПДВ для операцій з повернення лізингоотримувачем лізингодавцю об’єкта фінлізингу.

За ПКУ повернення матеріальних активів за договором про фінлізинг вважається постачанням товарів (пп. 14.1.191 ст. 14).

Тож для платника, який повертає об’єкт фінлізингу лізингодавцю без придбання його у власність, така передача прирівнюється до зворотного продажу лізингоотримувачем об’єкта лізингодавцю.

Згідно з загальним правилом визначення бази оподаткування, встановленим п. 188.1 ст. 188 р. V ПКУ, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижчої від рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 р. I ПКУ. Враховуючи, що ст. 39 ПКУ набирає чинності аж з 01.01.2013 р. (абз. 3 п. 1 р. XIX ПКУ), наразі для визначення звичайної ціни діючими залишаються норми Закону «Про оподаткування прибутку підприємств». Підпунктом 1.20.5 ст. цього Закону визначено, що, якщо ціни на товари (роботи, послуги) підлягають держрегулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена згідно з принципами такого регулювання.

Для випадків повернення лізингоотримувачем об’єкта фінлізингу лізингодавцю без придбання об’єкта у власність ціна цього об’єкта може визначатися за правилами, встановленими п. 153.7 ст. 153 ПКУ, а саме на рівні суми лізингових платежів у частині компенсації вартості об’єкта фінлізингу, що є несплаченими за такий об’єкт лізингу на дату його повернення. При цьому з метою формування лізингодавцем ПК за об’єктом фінлізингу, який повертається лізингоотримувачем, саме ця ціна визначатиметься як звичайна.

На доповнення ДПАУ зазначає, що п. 189.5 ст. 189 ПКУ визначено, що ціна придбання об’єкта фінлізингу лізингодавцем у лізингоотримувача, який не є зареєстрованим платником ПДВ і повертає такий об’єкт лізингодавцю, також визначається на рівні суми лізингових платежів у частині компенсації вартості об’єкта фінлізингу, що є несплаченими за такий об’єкт лізингу на дату його повернення.



ДПАУ роз’яснила норми ПКУ щодо лізингових операцій, автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы