Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Діяльність ОСББ узаконила Верховна Рада

Діяльність ОСББ узаконила Верховна Рада

ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО. Верховна Рада ухвалила закон, який регулює питання самостійного забезпечення об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) своїх потреб в утриманні та експлуатації будинку, а також відносин ОСББ із виробниками та виконавцями житлово-комунальних послуг.

За закон про внесення змін до деяких законів України проголосували 235 карток народних депутатів, із 418-ти зареєстрованих у залі, повідомляє Gazeta.ua.

Відповідно до закону, земельні ділянки державної або комунальної власності, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, приналежні до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території, надаються у користування юридичним особам, які здійснюють управління цими будинками.

У разі утворення у багатоквартирному житловому будинку ОСББ земельну ділянку, на якій розміщений багатоквартирний жилий будинок, будівлі та споруди, що налажить до нього, а також прибудинкова територія, за клопотанням вищого органу управління об'єднання передаються безоплатно у власність або постійне користування цього об'єднання.

Закон встановлює, що порядок використання земельних ділянок, на яких розміщені багатоквартирні житлові будинки, приналежні до них будівлі, споруди, а також прибудинкові території, визначається рішенням вищого органу ОСББ.

Крім того, законом визначається поняття «спільне майно в багатоквартирному будинку». Таким майном вважається нероздільна частина багатоквартирного будинку, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів, технічного обладнання такого будинку, і загальне майно в середині та за межами багатоквартирного будинку.

Відповідно до закону, співвласники багатоквартирного будинку - це власники житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, які є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

Закон встановлює, що об'єднання може бути створено тільки власниками житлових і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Установчі збори об'єднання в новозбудованих нових багатоквартирних будинках скликаються після отримання правовстановлюючих документів більшістю власників житлових і нежитлових приміщень.

Відповідно до закону, рішення про визначення переліку та розмірів внесків та платежів співвласників, порядку управління і користування спільним майном, передачею в користування об'єктів, що належать до загального майна, фізичним та юридичним особам, реконструкція і капітальний ремонт будинку або побудова господарських споруд вважаються прийнятими, якщо за них проголосували не менше, ніж дві третини співвласників (якщо статутом об'єднання не передбачено прийняття таких рішень більшістю, ніж дві третини кількості голосів).Діяльність ОСББ узаконила Верховна Рада, автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 4. Отзывов пользователей: 3.

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}