Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Чи має право банк розкривати інформацію щодо ЮО та ФО, що містить банківську таємницю, на

Чи має право банк розкривати інформацію щодо ЮО та ФО, що містить банківську таємницю, на

Лист Мін’юсту від 01.07.2011 р. №436-0-2-11-8.2 щодо розкриття банками інформації стосовно юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, у зв'язку із запитами органів державної податкової служби
Мін’юст розглянув звернення щодо розкриття банками інформації щодо юр- та фізосіб, яка містить банківську таємницю, у зв’язку із запитами органів ДПС.

Відповідно до пп. 20.1.3 п. 20.1 ст. 20 ПКУ органи ДПС мають право одержувати безоплатно від платників, а також від установ Національного банку України, комерційних банків та інших фінансових установ довідки в порядку, встановленому Законом «Про банки і банківську діяльність» та ПКУ, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду — інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках, у т.ч. про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від СПД.

Згідно з пп. 72.1.3 п. 72.1 ст. 72 ПКУ для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ДПС використовується інформація, що надійшла від банків, інших фінустанов, про наявність та рух коштів на рахунках платника.

Відповідно до п. 73.1, абз. 1, 9 і 10 п. 73.3 та п. 73.4 ст. 73 ПКУ інформація, визначена у ст. 72 ПКУ, безкоштовно надається органам ДПС періодично або на окремий письмовий запит органу ДПС у строки, визначені п. 73.2 ПКУ.

ДПС має право звернутися до платників та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік і підстави подання якої встановлені законом), необхідної для виконання покладених на органи ДПС функцій, завдань, і її документальне підтвердження.

Інформація на запит органу ДПС надається Нацбанком, іншими банками безкоштовно в порядку та обсягах, встановлених Законом «Про банки і банківську діяльність».

Порядок отримання інформації ДПС за їхнім письмовим запитом визначається КМУ.

Інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника надається в обсягах більших, ніж ті, що передбачені п. 73.3 ст. 73 ПКУ, банками та іншими фінустановами контролюючим органам за рішенням суду. Для отримання такої інформації контролюючий орган звертається до суду.

Водночас Мін’юст повідомляє, що Законом від 15.02.2011 р. №3024-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків» норми ст. 62 Закону «Про банки і банківську діяльність» приведені у відповідність до норм ПКУ. Так, відповідно до п. 2 і 4 ч. 1 ст. 62 цього Закону інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду. Інформація щодо наявності банківських рахунків розкривається банками ДПС на письмову вимогу останньої.



Чи має право банк розкривати інформацію щодо ЮО та ..., автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: LICASOFT

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы