Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

«Немає часу на поразку…»

«Немає часу на поразку…»

Таким його, здається, ще ніхто й ніколи не бачив.

Образ народного героя вдало створив народний артист України, директор та художній керівник Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру Володимир Петрів. Разом із режисером вистави Олександром Дзекуном він удостоївся за роботу «Берестечко» Шевченківської премії — і цим багато сказано.

Можливо, тому й удостоїлись, що надихало їх на роботу саме Берестечко, яке ось тут, зовсім поряд, за сотню кілометрів від Рівного.

…Дев’ята п’ятниця після Великодня традиційно збирає на Козацьких могилах людей, що звідусюди приїздять вшанувати полеглих козаків і зміцнити свій український дух. Адже саме тут, у селі Пляшева Радивилівського району, в 1989 році вперше на території Рівненщини замайорів жовто-блакитний прапор. Цьогорічна поважна дата — 362-а річниця битви під Берестечком — вкотре зібрала тих, для кого незалежність рідної держави — не порожній звук, хто крокує цим життям з Україною в серці.

А втім… Саме за роки нашої незалежності Козацькі могили бачили різне: було це святе, вмите козацькою кров’ю місце, і передвиборчою трибуною, й ареною для з’ясування стосунків з допомогою стусанів. «На два жупани — три гетьмани», — сказав, як зав’язав, наш народ. Виходить, таки не робимо належних висновків з історичних подій.

Менталітет не дає змоги? І це тоді, коли поляки вже кілька років поспіль приїздять на Козацькі могили і, схиливши голови в зажурі, вшановують пам’ять українських козаків… Скільки ще треба років, десятиліть чи століть, аби й ми «переросли» оте, як на мене, зневажливе, про двох українців і трьох гетьманів?

Можливо, саме тому, що в суспільстві ще немає відповіді на це запитання, у Берестечку — табу на мітинги на території заповідника: натомість тут є історичні реконструкції, фестивалі народних промислів, козацькі редути і багато інших атракцій — як, зрештою, у всьому світі.«Немає часу на поразку…», автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}