Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Формула для заробітчан

Формула для заробітчан

НОВОВВЕДЕННЯ

Грошові перекази з-за кордону на суму до 150 тисяч гривень конвертувати не доведеться

Днями в Україні почали діяти нові правила переказу коштів з-за кордону. Згідно з постановою Національного банку №208 від 6 червня 2013 року «Про порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України», валюта обов’язково конвертується, тобто обмінюється на гривні.

У розміщеному в щомісячному додатку до журналу «Вісник Національного банку України» тексті документа зазначено, що «…під час здійснення обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) у випадках, передбачених нормативно-правовими актами Національного банку України щодо порядку виплати переказів із-за кордону фізичним особам, уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквівалента від продажу таких надходжень на поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти». Якщо той, хто отримує переказ, має в цій фінансовій установі рахунок в іноземній валюті, тут повинні будуть відкрити йому гривневий рахунок. Договір про останній укладуть при першому зверненні особи до установи. Якщо фізична особа не має в банку рахунків, банк зарахує їй гривні на окремий спеціальний аналітичний балансовий рахунок до часу звернення фізичної особи у фінустанову для відкриття поточного рахунку в гривнях.

Про плюси і мінуси цього нововведення «УК» поцікавився в експертів і дізнався, кому ж «світять» плюси, а кому мінуси.

Виграють не громадяни

Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь уточнив, що постанова НБУ зобов’язує банки переводити перекази в гривні виключно фізичним особам за встановленим курсом валют. А щоб говорити про позитив чи негатив, експерту насамперед потрібні деякі статистичні дані. А саме — що до цього відбувалося з переказами громадян. Статистика з такого питання має бути в Нацбанку. Але через те, що до вищезгаданої постанови це питання не було гарячим, відповідних даних не публікували.

Якщо, за його словами, припустити, що значна частина переказів — це перекази заробітчан, які надсилають гроші своїм родинам, котрі не мають інших джерел для існування, то такі кошти майже одразу переходять у гривні. Адже саме за останні в Україні купують продукти і послуги. Відповідно, якщо більшість населення одразу й повністю обмінювала отриману іноземну валюту в національну, то в такому разі якогось істотного впливу нововведення не матиме. Якщо ж виявиться, що значну частину надходжень фізичні особи не обмінювали, — зберігали на депозитах чи деінде, — то вплив буде.

Олександр Жолудь вважає постанову НБУ некоректною: якщо людина хоче обміняти валюту, вона повинна мати змогу зробити це за власним бажанням. Загалом Нацбанк шукає способів збільшення валютних надходжень у країну і відповідно зменшення валютного відтоку. Якщо припустити, що раніше частина цих грошей зберігалася в приватному секторі в іноземній валюті, то тепер, коли буде такий обмін, НБУ зможе викуповувати її. Люди зберігатимуть кошти в гривнях, а Нацбанк відповідно матиме додаткове джерело валютних надходжень.

Старший партнер адвокатської компанії Ростислав Кравець зробив категоричний висновок: виграють не громадяни. Згідно з постановою НБУ, кошти, які переказують фізичним особам з-за кордону, банки зобов’язані видавати лише в гривнях. Тобто, за його словами, ці кошти фактично за комерційними курсами банки конвертуватимуть і отримуватимуть з цього значний прибуток. Таким чином комерційним банкам укотре дали змогу заробити. Крім того, вважає Ростислав Кравець, формуватиметься великий тіньовий сектор, який займатиметься саме переказами і країна отримуватиме менше надходжень.

Порушуються права

Щоправда, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко не погоджується з попереднім експертом у тому, що комерційні банки зможуть чимало заробити на цьому. Адже відкриття рахунку і конвертаційні операції, за його словами, — це незначні для банків доходи. Головна проблема не в тому, що банки матимуть з цього якийсь зиск, а в тому, що люди можуть втрачати вартість своїх заощаджень у разі девальвації національної валюти — зниження її курсу. Тобто реально людині законним шляхом надсилають одну суму у валюті, а вона, маючи на рахунку конвертовану в гривні валюту, у разі девальвації отримає її менше. Отже, порушуються права громадянина, якому пересилають кошти з-за кордону. Це його власність, і розпоряджатися нею — конвертувати чи ні — він повинен на власний розсуд.

Президент асоціації додає: якби такі нововведення відбувалися в стабільних економічних умовах без ризику девальвації, Україна могла б накладати на банки такі зобов’язання, технологічно в цьому є смисл. Це, до речі, практикують у деяких країнах. А в нашій державі, упевнений він, нині влада намагається перекласти економічні проблеми на плечі людей.

Щодо активізації використання інших каналів передачі грошей Олександр Сугоняко зауважив, що існують перекази не через банки, а через платіжні системи, які поєднують Європу з Україною, і неофіційні канали. Особливої їх активізації він не очікує. Також варто враховувати, констатував президент асоціації, що відповідно до постанови обов’язкова конвертація валюти в гривні з відкриттям гривневого рахунку має здійснюватися на суму еквівалентом понад 150 тисяч гривень. Якщо сума менша — то ні. А заробітчани за один раз такі суми нечасто пересилають, вони переказують менші суми.Формула для заробітчан, автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы