Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Як уберегтися від телефонного шахрайства?

Як уберегтися від телефонного шахрайства?

ДЗВІНОК СЕРЕД НОЧІ

«Ваш син потрапив у міліцію — дайте гроші!»

Володимир ЕННАНОВ для «Урядового кур’єра»

Останнім часом популярним став новий вид шахрайства — «телефонний». Родичам «затриманого» дзвонять нібито з міліції і повідомляють про те, що їхнього найближчого родича затримано за скоєння тяжкого злочину і він може отримати тривалий термін ув’язнення. Далі сердобольні «правоохоронці» пропонують позитивно вирішити питання за певну фінансову винагороду.

75-річній жительці Бучі Валентині Петрівні подзвонили на міський телефон о третій ночі. Суворий чоловічий голос повідомив про затримання її сина Дарницьким райуправлінням внутрішніх справ. Для владнання справи потрібно було 10 тисяч євро, яких жінка не мала. Мати подзвонила невістці, але виявилося, що «потерпілий» спокійно спав поруч із дружиною.

Спритні телефонні шахраї виходять і на міжнародний рівень. Наприклад, до Тетяни, яка мешкає в Німеччині, подзвонив невідомий і представився адвокатом… її чоловіка, який після дорожньо-транспортної пригоди, скоєної з його вини, зараз перебуває у лікарні у вкрай важкому стані. І він як досвідчений адвокат береться за цю справу. Потрібно лише негайно надіслати на його особистий рахунок кошти за послуги. Номер був з України (хоч до чого тут український адвокат?). Олег — не перший, кого намагалися «розвести» на гроші. Зловмисникам, наприклад, вдалося на дві тисячі євро обманути жінку, син якої також «потрапив» в автопригоду…

Як зловмисники дізнаються інформацію про людей, достеменно не відомо. Можливо, від близького вашого оточення або з Інтернету, де ми залишаємо про себе різну інформацію. Слушні поради, як не стати жертвами телефонних шахраїв, дають у прес-службі ГУМВС України в Київській області.

Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, ввечері або вночі (номер набирають найчастіше навмання). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то голос повідомляє, що його затримали працівники міліції або він потрапив у біду (сюжет може бути найрізноманітніший).

Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує: жертва «на гачку». Аферисти — хороші психологи, не дають людині вийти із стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві й слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи вони просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню картину. А інколи змінюють голос і представляються родичами.

Мета одна — виманити гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Щоб не стати жертвою таких аферистів

1. Передусім не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, що представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження затриманого «родича». Майже у 100% такої інформації злочинці не мають, і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

3. Уточніть, у якому саме відділі міліції перебуває ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.

4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.Як уберегтися від телефонного шахрайства?, автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}