Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Перекрити дорогу псевдонауці

Перекрити дорогу псевдонауці

Ігор КУТЬКО, доктор медичних наук

Уже не вперше в «УК» порушується досить актуальне питання щодо роботи Державної атестаційної комісії України. Публікації колег читаю з цікавістю, тим більше, що маю великий досвід роботи у цій царині, а також у підготовці кадрів вищої кваліфікації. Тому хочу поділитися своїм баченням подальшого поліпшення роботи цієї установи.

Передовсім про підпорядкування організації. Вважаю, найдоцільнішим створення окремого комітету, який би розробляв стратегічні напрямки в різних галузях науки з тим, аби дисертанти обов’язково враховували ці рекомендації при плануванні таких робіт. Також має бути обов’язковий контроль за виконанням цих досліджень, а також досконале вивчення і затвердження як докторських, так і кандидатських дисертацій. Це в жодному разі не принижує ролі спеціалізованих вчених рад вишів, а примушує їх принциповіше оцінювати дисертаційні роботи.

До діяльності ДАК потрібно залучати найавторитетніших учених України. Враховуючи величезний науковий потенціал наших учених — членів Національної академії наук України, ймовірніше, варто передати функції ДАК у підпорядкування цій структурі, члени якої мають змогу краще розібратися, де є світова новизна, а де компіляція, або шахрайство з Інтернету. Вважаю, що як докторська, так і кандидатська дисертації повинні ще до захисту бути втілені в життя, бо теорія без практики мертва. Нині, як і завжди, дисертація заради дисертації нікому не потрібна.

Добре зарекомендували себе в Україні два видання — журнал «Науковий світ» і бюлетень ВАК України. Їх слід відновити, але в розділі хто і яку дисертацію подав до захисту, окрім офіційних даних, слід стисло вказувати особистий внесок дисертанта в роботу, а також обов’язково вказувати новизну проведеного дослідження і його впровадження.

Неабияке значення має особистість дисертанта та його професійний рівень, бо бувають випадки, коли дисертація є, людина має високе звання в науці, а професійний рівень дуже низький. Це теж треба враховувати при присудженні вчених ступенів і звань. Треба також перекрити дорогу тим, хто, зловживаючи своїм високим службовим статусом, примащуються до когорти вчених.

Нині активно дискутується питання щодо покращення вищої освіти в країні. Повністю згоден з тим, що копіювання західного досвіду підготовки кадрів вищої кваліфікації не завжди коректно. Вищі навчальні заклади повинні готувати фахівців вищого розряду, а нині багато з них просто заробляють гроші, не маючи кваліфікованих викладачів, сучасного обладнання, належної матеріальної бази.

Негайно потрібно провести акредитацію таких неспроможних навчальних закладів з відповідними висновками, щоб вони не калічили долі молодих людей. Мені дуже сподобалась порада автора вашої газети члена-кореспондента НАН України Валерія Мазура, хочу її процитувати: «В нашому освітньому середовищі є вікові традиції, від яких не слід відмовлятися; бо вони себе добре зарекомендували».Перекрити дорогу псевдонауці, автор —
Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 13. Отзывов пользователей: 2.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}