Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

На Прикарпатті ДАІ та журналісти дбають про безпеки дорожнього руху разом

На Прикарпатті ДАІ та журналісти дбають про безпеки дорожнього руху разом

Днями у Івано-Франківську працівники Державтоінспекції та журналісти вирішили об’єднати зусилля заради безпеки руху та провели рейдові відпрацювання на вулицях обласного центру. Озброївшись жезлом та відеокамерою кілька груп роз’їхалися в різних напрямках, щоб відзняти як поводять себе учасники дорожнього руху, а «злісних» порушників Правил дорожнього руху показати на екранах телебачення.

Рух на вулицях та дорогах обласного центру доволі інтенсивний, тож першого порушника довго чекати не прийшлося. Щойно оператор налаштував штатив та встановив відеокамеру, як смугастий жерл інспектора вказав на зупинку автомобілю «AUDI», водій якого «сміливо» проїхав на червоний сигнал світлофора. Окрім складеного протоколу про адміністративне порушення та винесення постанови в справі про накладення штрафу в розмірі 425 гривень водій мав нагоду пояснити на камеру чому порушував. Без заперечення він визнав свою помилку, оскільки не побачив, що світлофор переключився та запевнив, що більше так робити не буде.

Далі відеокамера зафіксувала як літній чоловік пішов навпростець через дорогу (по вул. Тисменицькій, біля ЗОШ №15), забувши, що для цього є пішохідний перехід. На запитання інспектора чому ж порушив, він довго не думаючи відповів: «У цьому місці потрібно нанести пішохідний перехід, адже не зручно повертатися, щоб перейти дорогу». При цьому він настільки був упевнений в своїй правоті, що інспекторові довелося детально пояснювати неможливість підтримання даної пропозиції, адже перехід знаходиться майже поруч, як це передбачено згідно правил організації дорожнього руху, а перенести його, де запропонував пішохід, означало б навести пішохідну розмітку саме на виході зі школи, що не сприяло би безпеці школярів. Цього разу пішохода попередили та вручили листівку з Правилами поведінки для пішоходів.

Ще одного водія зафільмували, коли той не пропустив пішохода на пішохідному переході. Виявляється він не знав, що потрібно пропускати одного пішохода, а думав, що кількох людей, коли ті переходять дорогу. У даному разі таке незнання йому коштувало накладеного штрафу та проведеної бесіди інспектором ДАІ, який вручив листівку з порадами та рекомендаціями водіям та пішоходам як поводитися на дорогах. А ось наступний водій, який також припустився такої ж помилки і не пропустив пішохода з обуренням сприйняв зауваження інспектора, не зважаючи на те, що факт порушення незаперечний. На запитання журналіста відповів дуже емоційно, ледь не вибивши мікрофона з рук. У даній ситуації журналісти висловилися на підтримку інспекторів, яким доволі нелегко працювати, коли на дорозі трапляються такі конфліктні учасники руху.

Не краща ситуація з пішоходами, які довго не церемонилися, що відповісти перед камерою за допущені порушення. Не бракувало і грубощів і відвертого здивування, мовляв чого до них чіпляються і навіть нецензурно висловлювалися. А те, що левова частка дорожньо-транспортних пригод трапляється внаслідок порушення Правил дорожнього руху саме пішоходами чомусь нікого «не зачепила за живе».

Також в ході відпрацювання спільні рейдові групи виявили порушення, які допустили водії пасажирського транспорту. Один з перевізників, зупинившись у невстановленому місці, підібрав пасажирів, які чекали автобус. Такі собі нелегальні зупинки, установлені пасажирами, підтримуються водіями, щоб не втрачати пасажирів. Чи водій знає, що такі дії є порушенням, він ствердно і впевнено відповів на камеру, що знає, але «закон на те і є, щоб його порушували».

Прикро, коли така думка стає нормою, а пасажири підтримують і виправдовують дії таких водіїв. В даному разі слід задуматися самим перевізникам. На жаль не кожний усвідомлює, що безпека на дорогах залежить від всіх і кожного зокрема.На Прикарпатті ДАІ та журналісти дбають про безпеки ..., автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.sai.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}