Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Дистанційне зондування землі з космосу стає в пригоді хліборобам

Дистанційне зондування землі з космосу стає в пригоді хліборобам

Не раз звертав увагу: успішні господарі завжди по-розумному економні. Занотував якось думку відомого на Черкащині, та й загалом в Україні, керівника СТОВ «Агрофірма «Маяк» Миколи Васильченка: сьогодні перевагу здобуває той, хто пропонує вільному ринку гідну якість при розумній ціні, врахувавши свій інтерес як підприємця. Герой України із села Піщани, як і його сусідка Людмила Лисун із Плешканів Золотоніського району давно перейшли до мудрого господарювання. За допомогою сучасної техніки вони вкладають у землю рівно стільки зусиль і коштів, скільки потрібно, і при цьому мають добрі врожаї. Навіщо, приміром, вносити добрива рівномірно, якщо різні поля або окремі його зони потребують більшої їх кількості, а на деяких — вони в надлишку? Або щодня об’їжджати посіви з перевіркою, чи все в порядку, якщо проблемні поля автоматично визначають системи? Та й навіщо використовувати прогноз погоди найближчого населеного пункту, якщо треба лише дані для конкретного поля? На жаль, сьогодні далеко не всі аграрії ставлять такі запитання. Хоч на розвинених ринках це вже стало філософією ведення агробізнесу.

Розумна техніка підказує, чого потребує поле. Фото з сайту agro-business.com.ua

Повідомлення з Монастирищенського району підтвердило: хто шукає шляхи розвитку агробізнесу, обов’язково знаходить неординарні, економічно обгрунтовані рішення. Проект супутникового спостереження за посівами, який впроваджує компанія ТОВ «Седна-Агро», передбачає систему моніторингу агроландшафтів за допомогою аерокосмічних засобів дистанційного зондування землі. За словами її керівника Олега Ярового, внаслідок цього отримується точна картографія земель і так звані зоновані карти, де агрокультури вирощуються з урахуванням неоднорідностей поля. Таким чином, системи супутникового спостереження, моделювання та прогнозування погодних умов роблять ефективнішою роботу техніки і контролю за розвитком рослин.

Якщо раніше такі проекти можна було впроваджувати лише на великих територіях, то нині середні і дрібні господарства отримують дохідність від їх використання.

Сьогодні спостереження за полями проводиться різними способами: об’їзд, збирання й аналіз зразків, використання датчиків і аерозйомки. Але для таких масштабів, як у наших господарствах, у світі дедалі частіше використовуються космічні зйомки із супутників. Вони дають змогу спостерігати за посівами і на основі обробки даних цих знімків із накладенням у червоному та інфрачервоному спектрі приймати рішення про «точкове» внесення добрив, інсектицидів або гербіцидів, полив або інші дії. Крім того, дані таких програм можна завантажувати на будь-який електронний носій або в бортовий комп’ютер сільгосптехніки, що значно спрощує постановку завдання працівникам агропідприємств. Нескладні підрахунки свідчать: супутникове спостереження за посівами заощаджує не менше 146 гривень на гектарі.Дистанційне зондування землі з космосу стає в пригоді ..., автор —
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 4. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}