Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Операція «Первоцвіт»: мафія прокидається

Операція «Первоцвіт»: мафія прокидається

ВОНИ НЕ ПРОЙДУТЬ

Цьогорічний сезон квіткарям-браконьєрам влетить у копієчку

Зима здає позиції. Попри те, що до календарної весни лишилося більш ніж півмісяця, а синоптики ще обіцяють морози, первоцвіти вже встигли проклюнутися з-під снігових завалів. Традиційно одночасно з ними почали прокльовуватися спритні ділки, ласі зробити гроші на червонокнижних рослинах. Проте, на щастя, на кожну дію є своя протидія: з 14 лютого починається операція «Первоцвіт».

Вісім років цієї операції дали позитивні результати. За словами директора громадської організації «Київський еколого-культурний центр» Володимира Борейка, продаж первоцвітів по Києву знизився в десятки разів. «Станом на 2012 рік обсяг продажу первоцвітів впав у 50 разів. Це величезний успіх спільних дій», — каже він.

Краще продавати красу, вирощену власними руками, зовсім інший настрій. Фото з сайту voxpopuli.kz

Підготовка до цьогорічних рейдів у Києві йде повним ходом. Незабаром у Київському метрополітені з’явиться соціальна реклама, котра пропагуватиме заборону купівлі-продажу первоцвітів. Працівники міліції отримали спеціальні буклети, в яких роз’яс?нено, які квіти червоно?книжні, а отже заборонені. Також розроблено чіткий графік рейдів, у яких братиме участь і Державна екологічна інспекція.

Загалом в Україні на захист первоцвітів стануть інші об’єднання небайдужих. «Але проблема в тому, що в деяких містах нікому займатися продавцями первоцвітів. Наприклад, у Львові, Івано-Франківську, Одесі, де, до речі, є величезні площі продажу, немає нікого, хто міг би поборотися з винищувачами видів флори, що зникає», — розповідає пан Борейко.

Держава теж узялася за квіткову мафію. Якщо раніше за одну квіточку підсніжника продавець-браконьєр мусив заплатити штраф розміром десять гривень, то цього року за один букет продавець викладе близько 2500 гривень. Володимир Борейко на «4+» і «5» оцінює діяльність київської міліції з виконання операції «Первоцвіт». За лютий-березень міліціонери складають до 300 протоколів незаконного продажу первоцвітів.

Цей, на перший погляд, безневинний бізнес недаремно називають мафією. У ньому простежується ціла ієрархія виконавців різних ланок. Усе починається в кримських і карпатських селах, де первоцвіти косять у прямому розумінні цього слова, в’яжуть у букети, розкладають по коробках і очікують покупців. У цій справі довіряють виключно перевіреним людям. Останні везуть товар у напрямку Києва чи Москви, де одна валіза квітів «піднімає» десятки тисяч гривень.

Наслідок такої широкої діяльності — зникнення первоцвітів. Нині в зоні 100 км від Києва не знайти жодного проліска. Радує те, що продавці первоцвітів дедалі рідше трапляються на очі. «Ті, кого раз упіймали і оштрафували, вдруге не ризикують. Бо можуть знову втратити великі гроші», — констатує Володимир Борейко.

Варто звернути увагу й на те, що попит породжує пропозицію. Екологи закликають не купувати букетики первоцвітів, адже це загрожує їм повним зникненням.

ЦІКАВО ЗНАТИОперація «Первоцвіт»: мафія прокидається, автор —
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}