Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Діти і дорога: як уберегти маленькі життя?

Діти і дорога: як уберегти маленькі життя?

Зимові канікули добігли кінця, вулиці міст та селищ знову заповнилися маленькими пішоходами. Аби зробити шлях до школи якомога безпечним, працівниками управління ДАІ Житомирщини розроблено та відпрацьовано систему профілактичних заходів, що здійснюються упродовж усього навчального року.

Минулого року на автодорогах Житомирської області сталося 90 пригод за участю маленьких пішоходів, у двох десятках з них винуватцями є саме діти. Дорога не прощає помилок і не зважає ні на вік порушників правил безпеки, ані на обставини, що призвели до них. Відтак, 13-ро дітей загинуло під колесами автівок, ще 88 зазнали травмувань.

— Завдяки своїм віковим і психологічним особливостям розвитку діти дуже динамічні, у той же час не вміють передбачити небезпеку, вірно оцінити відстань до автомобіля, що наближаються, його швидкість і свої можливості, — аналізує ситуацію керівник УДАІ УМВС України в Житомирській області Олександр Кравченко. — Відтак, основними причинами аварій за участю дітей є перехід ними вулиці у невстановленому місці, несподіваний вихід на проїзну частину перед транспортом, що наближається, або вихід із-за предметів, які обмежують оглядовість. Тому допомогти дітям — це завдання дорослих. Від працівників ДАІ, педагогів та батьків залежить, як надалі поводитимуться дівчатка і хлопчики на дорозі.

У м. Житомирі та у великих містах області організовано щоденне чергування працівників ДАІ біля навчальних закладів, які знаходяться в безпосередній близькості до проїзної частини. Як правило, дорогою до школи маленькі пішоходи найчастіше захоплені дружніми розмовами між собою, і можуть не звернути уваги на автомобіль, що наближається. А водії, що поспішають власних справах, у свою чергу, можуть неправильно зрозуміти або ж і зовсім проігнорувати подальші дії дитини, що збирається перетнути проїзну частину. Тому основні завдання чергового наряду інспекторів біля шкіл — бути уважнішими за усіх інших учасників дорожнього руху, вчасно спинити школярів, які намагаються перейти дорогу в невстановленому для його місці, підказати та роз’яснити їм, як це можна зробити безпечно та, звісно, проконтролювати поведінку дітей безпосередньо на проїзній частині.

- Чергування працівника ДАІ має надзвичайно важливе значення, — переконаний і директор загальноосвітньої школи №16 м. Житомира Володимир Карпець. — Адже по вулиці Маршала Рибалка знаходяться поруч дві школи й розташовані вони біля проїзної частини, де, особливо зранку, є інтенсивний рух автомобілів. Отже присутність працівника ДАІ більш дисциплінує водіїв, а значить маленькі пішоходи почуваються безпечніше.

Проте, як поділився власними переконаннями керівник обласної Державтоінспекції Олександр Кравченко, лише заходів, що здійснюються вартовими порядку на дорогах, недостатньо. Безпека дітей — це спільна справа усіх дорослих, насамперед батьків.

Отож, шановні дорослі! Безпека ваших дітей багато в чому залежить від вас. Щодня, відправляючи до навчального закладу свою дитину, нагадуйте їй про основні правила безпечної поведінки на дорозі, пройдіть з нею від будинку до школи, обравши найбезпечніший маршрут і звертаючи увагу на особливості дорожнього руху. І звичайно, дотримуйтеся правил самі, адже найкраще навчання — це ваш особистий приклад правильної поведінки.Діти і дорога: як уберегти маленькі життя?, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 6. Отзывов пользователей: 3.

Источник: www.sai.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}