Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Роботи допоможуть працівникам МНС

Роботи допоможуть працівникам МНС

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ

Затонулий суховантаж становить небезпеку для навколишнього середовища

Непроста ситуація склалася в акваторії річки Інгул: судно, яке ТОВ «Морська транспортна компанія» мало порізати на метал, пішло під воду ще 6 серпня минулого року. Поки суховантаж «Василь Шукшин» стояв в акваторії заводу, «металошукачі» викрали мідні засувки в кормовій частині судна. А вранці воно розкололося на дві частини: спочатку затонула кормова частина, а через годину — носова. Тоді стався витік залишків пально-мастильних матеріалів у річку.

Через те, що на момент затоплення колишнього суховантажу місце проведення робіт не було обмежено боновими загородженнями, сталося забруднення значної площі акваторії річки Інгул і земель природно-заповідного фонду за межами території заводу. За інформацією Державної екологічної інспекції у Миколаївській області, перевищення граничнодопустимої концентрації нафтопродуктів тоді складало: у воді в 121 раз, у грунті у 264 рази.

Незважаючи на вжиті заходи і ліквідацію вищезазначеної надзвичайної ситуації, причину її виникнення не ліквідовано. Колишній суховантаж залишається затопленим на території заводу. Крім того, немає гарантій щодо невитоку залишків пально-мастильних матеріалів із затопленого судна в майбутньому. Розгляду цієї ситуації було присвячено засідання комісії ТЕБ та НС при голові Миколаївської облдержадміністрації.

Сьогодні, за результатами проведених лабораторних досліджень, зафіксовано перевищення ГДК нафтопродуктів у 22 рази у місці затоплення колишнього суховантажу. Щоправда, за боновими загородженнями, в районах міських пляжів цей показник значно нижче. Але досі не було зроблено експертизи щодо вмісту танків і трюму суховантажу, а також можливої наявності вибухових речовин на території акваторії. До речі, присутні на нараді експерти оцінюють вірогідність перебування таких речовин на дні акваторії у 99%, а сама акваторія розташована у центрі міста.

Як зазначив на засіданні начальник територіального управління МНС у Миколаївській області Максим Грицаєнко: «Співробітники групи піротехнічних і спеціальних водолазних робіт ТУ МНС у Миколаївській області спільно з фахівцями Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова проводять роботи щодо обстеження акваторії і затонулого судна. Для досліджень використовують підводні апарати-роботи. Таким чином маємо з’ясувати можливість безпечного проведення робіт у цій зоні та визначити оптимальний порядок їх проведення».

Існують й інші проблеми, пов’язані з суховантажем. Фірми, які планували залучити до робіт з підняття судна, не мають дозволу на відповідні небезпечні види діяльності. А саме ТОВ «Морська транспортна компанія» не має ні технологічного устаткування для розрізання судна, ні договору з ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», який би давав змогу робити це на території акваторії заводу. При цьому ТОВ намагалося через звернення до ДК «Укроборонпром» примусити завод виконувати роботи з очищення акваторії. Таким чином бізнесові інтереси ТОВ «Морська транспортна компанія» були б реалізовані за державний кошт.Роботи допоможуть працівникам МНС, автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 2. Отзывов пользователей: 3.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}