Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

На Карагульці тепер без «зайчиків»

На Карагульці тепер без «зайчиків»

БЕЗПЕКА

Єдиний на території нашої держави об’єкт, де донедавна зарплату нараховували у білоруських рублях, передано українським водникам

На околиці села Почапи Ратнівського району, що на Волині, є невелике підвищення. Воно здавна гордо зветься Чорною горою. Під нею плине річка Прип’ять, що у цьому місці розгалужується.

Одна частина її вод продовжує рух своїм руслом, а друга — рукотворним каналом квапиться до затишного озера Святе. Звідси вона мандрує ще в одне озеро — мілководне Волянське: аби з нього через семикілометровий Хабарищенський канал вийти на привільні простори одного із найбільших і найгарніших волинських озер — Білого. А вже звідти через ще один канал — Білозерський — улітку широким потоком біжить у Дніпровсько-Бузький канал. Який, як стверджують краєзнавці, розпочали будувати ще у 1775 році, а закінчили через вісімдесят літ після.

Аби регулювати цей процес, свого часу на Чорній горі була споруджена дерев’яна гідротехнічна споруда. З допомогою дерев’яних шандорів вона дозволила перерозподіляти стік Прип’яті. Накопичені у водній системі «Святе — Волянське — Біле» мільйони кубометрів води при потребі дозволяли підтримувати потрібний для судноплавства рівень у рукотворній білоруській водній магістралі.

Після того, як запрацювала водна система, на чорногірському шлюзі було організовано чергування. Визначені люди йшли сюди чергувати, караулити (як тоді говорили — на караулку). Так Чорна гора стала Караулкою, а згодом у вимові трансформувалася в Карагульку. Після розпаду Радянського Союзу Верхньоприп’ятський гідровузол Білоозерської водоживильної системи, на якому майже півстоліття прожив зі своєю сім’єю і пропрацював волинянин Михайло Осійчук, залишився у підпорядкуванні Дніпро-Бузького підприємства водних шляхів Республіки Білорусь. Заробітну плату й Осійчуку, і його наступнику донедавна нараховували в Пінську в білоруських «зайчиках».

Днями на підставі відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України відбулася процедура приймання-передачі від білоруської сторони Білоозерської водоживильної системи, експлуатація якої забезпечує спільне використання та охорону транскордонних вод.

Як повідомили у Держводагентстві України, прийняття об’єктів Білоозерської водоживильної системи в експлуатацію державною водогосподарською організацією у Волинській області дасть можливість стабілізувати водогосподарство, ефективно управляти зазначеними гідроспорудами, здійснювати розподіл стоку річки Прип’ять із додержанням вимог екологічної та економічної безпеки. Як і раніше, відповідно до узгодженого з білорусами «Порядку», тепер уже волинські водники здійснюватимуть розподіл стоку річки Прип’ять.

— Гідроспоруди прийнятого нами об’єкту, делікатно кажучи, в неналежному стані. А це може призвести до техногенної аварії, — повідомив начальник Волинського обласного управління водних ресурсів В’ячеслав Лавренюк. — Тому ще торік обласне управління «Волиньводгоспу» замовило в інституті «Рівнедіпроводгосп» проект з його реконструкції. Нова споруда має бути з бетону, а його засувки (шандори) підніматимуть не лебідкою (корбою), а з допомогою електродвигуна.

Передача важливого об’єкта у власність України також дасть змогу надійніше контролювати обсяги відібраної на поповнення Дніпровсько-Бузького каналу води та сприятиме уникненню негативних наслідків для населення, заповідних територій, господарюючих суб’єктів України. При цьому, звісно, не порушуватимуть й інтереси Республіки Білорусь.На Карагульці тепер без «зайчиків», автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}