Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Працювати за новим КПК непросто

Працювати за новим КПК непросто

Міліція в особі Головного слідчого управління МВС продовжує роз’яснювати положення нового Кримінального процесуального кодексу, який, нагадаємо, набрав чинності неповних три тижні тому. Це й зрозуміло: документ такого змісту і значення справді вимагає глибокого його опрацювання, оскільки покликаний «на марші» кардинально змінити всю систему кримінального провадження і судочинства в державі. Тим паче, що вже є перший досвід його практичного застосування, який і спробували проаналізувати учасники чергової відеоконференції з Комунікативного центру Кабінету Міністрів України.

— Новий кодекс — не тільки виконання вимог міжнародної спільноти і одна з передумов реалізації євроінтеграційних процесів нашої країни, — звертаючись до учасників конференції, зазначив начальник ГСУ МВС України генерал-майор міліції Василь Фаринник. — Держава нарешті отримала сучасний закон, в якому не лише враховано загальновизнані стандарти дотримання прав людини і громадянина, а й виписано механізми швидкого, повного і неупередженого виявлення обставин протиправних діянь.

Одними з найбільш прогресивних і демократичних складових нового кримінально-процесуального законодавства Василь Фаринник назвав реальне забезпечення прав громадянина шляхом закріплення принципу змагальності сторін кримінального провадження, надання їм рівних можливостей у реалізації фактично всіх процесуальних прав. Навіть перші дні практичного застосування нового КПК підтверджують, що документ — не декларація чи гасло, а справді ефективний механізм цивілізованого підходу до розслідування кримінальних справ. Важливо й інше: його положення дають змогу не лише заощадити часові, матеріальні та інші ресурси на здійснення кримінального провадження, а й реально захищати свідків та підозрюваних від можливого неправомірного тиску сторони обвинувачення. Фактично будь-яке «вибивання» показань втрачає сенс, бо у слідчих і прокурорів більше немає мотивів чинити насильство над підозрюваним, оскільки суд не візьме цього до уваги: він тепер жодним чином не зв’язаний із зібраною слідством попередньо інформацією.

Звичайно, керівництво міліції свідоме того, що одномоментно не зникнуть зловживання чи й просто якісь, за висловами генерала Фаринника, нерозумні проступки підлеглих. Тому вже сьогодні в кілька областей направлено комісії, щоб проконтролювати процеси практичного застосування нового кодексу. Багато кому ще непросто розібратися у процесуальних новаціях, знайти єдино правильні підходи у розв’язанні покладених на них завдань.

Аби уникнути занадто довгої імплементації нового законодавства в життя, міністерство напрацювало кілька, образно кажучи, методик для практичного застосування КПК. Серед них — двотомний науково-практичний коментар, структурно-логічні схеми, таблиці і зразки процесуальних документів тощо. Як у друкованому, так і в електронному варіантах. Про те, що ініційований Головним слідчим управлінням своєрідний кримінально-процесуальний всеобуч вельми актуальний, зайвий раз засвідчує й відеоконференція, про яку йдеться. Питань від співрозмовників начальника ГСУ з кількох регіонів вистачало, і на всі вони отримали більш ніж вичерпні відповіді.Працювати за новим КПК непросто, автор —
Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 3. Отзывов пользователей: 3.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}