Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Інвестори охолонули до «Укрнафти»

Інвестори охолонули до «Укрнафти»

Вікторія БОРИСОВА для «Урядового кур’єра»

ЕМІТЕНТ. Цінні папери найбільшої нафто- і провідної газовидобувної компанії впали в ціні з початку року на 62%. Станом на 21 листопада акції ПАТ «Укрнафта» на «Українській біржі» (УБ) торгувалися по 139 грн за акцію. Це на 63% нижче за ціну акції на початок року. Так, динаміка ціни акції цього емітента виявилася гіршою за динаміку індексу УБ, який з початку року впав на 41%. Блідий вигляд мають ці цінні папери і на тлі найбільш ліквідних блакитних фішок українського фондового ринку — таких, як «Мотор Січ» (—15% з початку року) та «Центренерго» (—36%). В аутсайдери компанія потрапила через настороженість інвесторів до постійного зниження обсягів видобутку нафти і газу, а також конфлікт між найбільшими акціонерами. Тоді як у 2011 р. зростання ціни акції стимулювала перспектива створення вертикально інтегрованої компанії на базі «Укрнафти» та можливий вихід на ІРО.

«У 2010—2011 роках акція подорожчала з 150 грн до 900 грн, можливо, внаслідок скупки великого пакета. Це істотно зменшило частку акцій у вільному обігу і вимило ліквідність (із лідерів за обсягами вони перемістилися на останні місця серед акцій індексного кошика)», — каже керуючий фондами компанії з управління активами «УНІВЕР Менеджмент» Андрій Вилегжанін. Коли покупець пішов, ціна повернулася до попереднього рівня.

Утім, за прогнозом інвесткомпанії «Альтана Капітал», на кінець року справедливою буде ціна акції «Укрнафти» 513,7 грн, що у понад 3,5 раза перевищує поточну ринкову вартість. Зростання внутрішніх цін на нафту, прив'язаних до котирувань на світових ринках, сприяє зростанню фінансових показників компанії. На тлі підвищення світових цін на нафту (сорт Brent) і нафтопродукти у січні — вересні цього року в Україні чистий дохід АТ за 9 місяців зріс на 6,3%, чистий прибуток — на 32,6% (компанія стабільно генерує високі доходи і працює з позитивною рентабельністю щодо чистого прибутку).

В інвестиційній компанії «КІНТО» рекомендують купувати акції «Укрнафти» з огляду на дешевизну ринку і пояснюють, що з точки зору майбутньої динаміки ціни акцій компанія не має переваг порівняно з іншими, а з точки зору довгострокового інвестування має високий потенціал. Якщо розраховувати ціну її акцій, порівнюючи їх із найближчими аналогами: румунська «Petrom» та російська «Башнефть» (щоправда, значно більших за обсягами видобутку, запасами вуглеводнів і більш диверсифікованих щодо бізнесу), та виділяючи з них видобувний сегмент, акції «Укрнафти» мають бути набагато дорожчими їх поточної ринкової ціни.Інвестори охолонули до «Укрнафти», автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}