Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

«Інші діти» хочуть жити як усі

«Інші діти» хочуть жити як усі

ПРЕМ’ЄРА

Сподіватимемося, що керівники вітчизняних телеканалів знайдуть у сітці мовлення 17 хвилин, щоб показати глядачам цей фільм

Цей фільм — студентська робота двох випускниць Києво-Могилянської академії, які за 17 хвилин змогли передати особливості іншого світусвіту, де живуть з аутизмом, борються з ним і сподіваються на краще майбутнє. Діагностика, соціалізація, життя аутиста в сім’ї, ставлення до цієї проблеми навколишніх — автори фільму постаралися показати всі аспекти життя особливої дитини. Рік роботи над «Іншими дітьми» став для студенток важливою частиною їхнього життя. Створити і змонтувати повноцінний фільм, який буде цікавий глядачам, — непросте завдання. Молоді режисери з ним упоралися.

— У нашій країні аутизм «існує, не існуючи», — ділиться враженнями одна з авторів фільму, випускниця факультету журналістики Леся Іванова. — Ми записали понад 6 годин відео, більша частина якого — інтерв’ю з батьками дітей-аутистів, лікарями, вченими, педагогами. І що більше історій ми дізнавалися, що більше думок слухали, то більше розуміли, що ситуація критична. Водночас усвідомлювали й інше: допомогти цим дітям можна, головне почати це робити вчасно — і лікарям, і батькам. Саме для них знімали цей фільм. Ми намагалися пояснити, що таке аутизм, і тим, хто про нього ніколи не чув, дати відповіді на запитання, що виникають у людей, які вперше стикаються з цією проблемою.

— Коли Леся і Люда звернулися до нас з ідеєю зробити фільм про аутистів, першою реакцією було здивування. Адже в нашій роботі ми постійно стикаємося з нерозумінням того, що таке аутизм і як із цим жити. Звичайно, ми допомогли — інформацією, контактами. Ми дуже сподіваємося, що цей фільм зможе стати добрим інструментом для просвіти, — вважає засновник фонду «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко.

Після 18 років — шизофренія

Головна героїня фільму — мама дитини-аутиста Євгенія Панічевська — поділилася своєю історією: «Коли моєму Тимурові виповнилося 6 місяців, я почала помічати, що він не такий, як усі. Було в його поведінці щось, чого я не могла зрозуміти. Візити до лікарів не мали успіхів: одні пояснювали все тим, що дитина росте, інші — неправильним вихованням. Коли я все-таки дізналася, що причина такої поведінки малюка — аутизм, твердо вирішила, що повинна боротися за свого сина. І це було абсолютно правильним рішенням. Тепер, озираючись на минуле і радіючи всьому, чого зміг досягти мій син, я впевнена: народження дитини з аутизмом — це виклик батькам, це випробування, в якому головне — вірити і боротися за свою дитину».

Більшість малюків-аутистів у нашій країні не ходить у дитячі садки, їх не приймають до школи, вважають розумово відсталими і просто бояться. В Україні зареєстровано 1838 дітей-аутистів, але фахівці стверджують: насправді їх набагато більше. До речі, йдеться тільки про дітей. Скільки в країні дорослих аутистів, ніхто не знає. Діагноз «аутизм» — тільки для дітей. Після 18 років діагноз знімають і встановлюють найгірший: шизофренія. А значить — на дорослих аутистів чекає психоневрологічний диспансер.

Що це за хвороба, яка змушує людей боятися всього, що їх оточує, і одночасно геніально розв’язувати математичні задачі й писати музику? Про це вчені сперечаються досі. Причина захворювання невідома, методів лікування не знайдено. Аутист — як книжка. Розумна, глибока, можливо, геніальна. Але згорнута. Щоб підібрати ключик, треба хоча б спробувати уявити, що відчувають ці люди.

Про аутистів кажуть, що в них очі спрямовані всередину себе. На все, що оточує їх, вони реагують дуже болісно, тому що сприймають цей світ гіпертрофовано. Для них світло занадто яскраве, звук занадто гучний, а будь-який дотик — інтенсивний. Чому так? Ми не знаємо. Звичайно, є різні теорії: генетична, нейробіологічна, але це лише теорії.

Серед цих дітей зустрічаються такі, хто не може самостійно зашнурувати черевики, але може миттєво перемножати чотиризначні числа. Є такі, які не вміють говорити, але пишуть глибокі філософські книжки. Майже в кожному з них приховані геніальні здібності.

Євгенія Панічевська впевнена, що головне — вірити і боротися. Фото з сайту childbrand.ua

Аутист Вуді Аллен знімає геніальне кіно

У Європі й Америці такі діти відвідують звичайні садки та школи, стають фахівцями в багатьох професіях. Без перебільшення: 20% співробітників Microsoft і половина Силіконової долини — аутисти. Аутист Вуді Аллен знімає геніальне кіно, аутист Григорій Перельман довів математичну гіпотезу Пуанкаре, яку вважали недовідною, аутистка Ірис Йоханссон, яка не вміла самостійно одягатися і їсти, стала психологом. Звичайно, не кожен аутист — геній. Ці діти не йдуть на контакт із нашим звичним соціальним світом. Не тому, що не хочуть, — не можуть! Вони бояться навколишніх так само, як навколишні бояться їх. Аутизм називають хворобою XXI століття, а статистика вражає: кожна сота дитина народжується з проблемою аутичного спектра.

Ця маловідома в сучасному суспільстві хвороба проявляється в перші роки життя дитини. Найперші її ознаки — небажання малюка йти на контакт. Зовні аутисти, як правило, нічим не відрізняються від здорових дітей, головна відмінність — їхня поведінка. Вони живуть у власному світі й не мають потреби у спілкуванні з іншими. Часто такі діти зовсім не розмовляють. Якщо з такою дитиною не займатися, вона стає розумово відсталою.

Утім, лікарі переконані, що аутизм — не вирок, таких дітей можна пристосувати до життя в суспільстві, якщо виявити хворобу на ранніх етапах і постійно займатися з дитиною.

— У нас немає ліків, які б впливали на причини аутизму, але є немедикаментозні методи впливу, які називаються «поведінковою терапією», — розповів головний позаштатний спеціаліст МОЗ з дитячої психіатрії Ігор Марценковський.

За його словами, з дитиною принаймні протягом 4—5 годин щодня повинні займатися фахівці — психологи, логопеди, дефектологи. Це має бути комплексна терапія, в якій братимуть участь лікарі, вчителі та батьки. Але розробляти такі програми занадто дорого, тому для держави значно простіше помістити таку дитину в інтернат, аніж лікувати її.

У 1989 році вийшов художній фільм «Людина дощу» з Дастіном Хоффманом у головній ролі. Фільм, який розповідає про геніального аутиста, отримав безліч нагород, в тому числі чотири «Оскари». Фільм київських студенток не претендує на такі високі кінематографічні нагороди. Але його авторки вже отримали іншу, не менш значущу нагороду — подяку батьків, які виховують дітей-аутистів. Молоді режисери спробували привернути увагу суспільства до проблем цих людей і закликали нас всіх допомогти їм.«Інші діти» хочуть жити як усі, автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы