Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Покрийте дах безпечним шифером

Покрийте дах безпечним шифером

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Медики, екологи та вчені з понад 10 країн світу одностайні: контрольоване використання хризотил-азбесту є нешкідливим

Інститут медицини праці Академії медичних наук України зібрав у Києві плеяду вчених, щоб на високому науковому рівні обговорити проблеми, пов’язані з видобуванням і використанням природного мінералу — хризотилового азбесту, його впливом на здоров’я людини й довкілля. Ця зустріч відбулася на фоні загострення у світі дискусії (триває з 2004 року. — Авт.) щодо повної заборони застосування цього захисно-ізоляційного матеріалу.

Вивчене замінити недослідженим?

Витіснення з ринку природного хризотил-азбесту автоматично відкриє дорогу штучним замінникам, створеним західними хімічними концернами, які інвестували в їхню розробку мільярди доларів, наголосив директор Інституту медицини праці Юрій Кундієв. За його словами, чимало з них не вивчені, а ті, що вивчені, дуже канцерогенні.

Не впливає на здоров’я людини і зберігає тепло в будівлі. Фото з сайту megakat.info

Щодо менш канцерогенного хризотил-азбесту, то його біологічний вплив аналізували й продовжують аналізувати науковці з України, Росії, Бразилії, США, Польщі, В’єтнаму, Китаю, Індії та інших країн. Результати їхніх досліджень озвучені в тому числі під час міжнародної конференції. Всебічно оцінивши ризики, експерти дійшли висновку: контрольоване (за дотримання гігієнічних норм щодо концентрації пилу — хризотилових волокон — у повітрі) використання цього мінералу безпечне.

Тобто наукового обгрунтування його заборони немає і виготовленими з нього шифером, трубами й тормозними колодками можна користуватися, резюмував Юрій Кундієв. Як відомо, світ відмовився від іншого різновиду азбесту — амфіболового, який взагалі не виводиться з організму, тільки після об’єктивної біологічної та медичної оцінок.

Інститут медицини праці розпочав свої дослідження 5 років тому. Вивчено умови виробництва на всіх 11 підприємствах вітчизняної азбестоцементної галузі, де використовується виключно хризотил-азбест. З’ясувалося, що концентрація пилу на робочих місцях на рівні жорсткого світового регламенту — 0,1 волокна на кубічний сантиметр. Серйозне клінічне обстеження майже 4 тисяч працівників засвідчило: рівень захворювання на рак легенів серед цього контингенту не вищий, ніж в середньому по Україні. А випадки профзахворювання — азбестозу — поодинокі. Здавалося б, докази досить безпечного застосування хризотил-азбесту є. Але прихильники його заборони не сприймають аргументів українських учених.

Ігноруються й результати масштабніших досліджень у Бразилії (1996—2010 рр.) і Росії (1997—2011рр.). У цих державах, на відміну від України, хризотил-азбест не лише переробляється, а й видобувається і збагачується. Тобто вплив на людей та довкілля мав би бути значно більший. Але, за словами Еріксона Багатіна, професора-епідеміолога із Сан-Паулу (Бразилія), під час обстеження 10 тисяч гірників і робітників підприємств, які працювали в галузі з 1981 по 2010 роки, виявили лише один випадок захворювання на рак легенів, який не був пов’язаний з азбестом. Це при тому, що у 1940-му, коли в країні стартував видобуток цього мінералу, його концентрація на робочих місцях була занадто високою — 2 хризоліт-азбестових волокна на кубічний сантиметр, а нинішній рівень, завдяки ефективним програмам колективного захисту, — менше 0,1.

У Росії азбест видобувається і переробляється в однойменному місті в Свердловській області вже три століття. У цій високоприбутковій експортній галузі (сировина йде в тому числі в Україну) зайнято півмільйона працівників. За словами Миколи Ізмєрова, академіка Науково-дослідного інституту медицини праці (Росія), в Азбесті смертність від раку не вища, ніж в області загалом, а довгожителів, навпаки, більше.Покрийте дах безпечним шифером, автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}