Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Триває обговорення проекту Кодексу суддівської етики

Триває обговорення проекту Кодексу суддівської етики

13 листопада 2012 року розпочала роботу дводенна міжнародна конференція «Суддівська етика: збереження суспільної довіри і впевненості», організована Радою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна:справедливе правосуддя».

Конференція проводиться з метою обговорення проекту нової редакції Кодексу суддівської етики, підготовленого робочою групою Ради суддів України на виконання рішення 10-го позачергового з'їзду суддів України.

Проект нової редакції Кодексу суддівської етики обговорювався під час семи регіональних дискусій в Одесі, Івано-Франківську, Львові, Севастополі, Чернігові, Харкові та Донецьку (з травня до жовтня 2012 року).

Заступник голови Ради суддів України Раїса Ханова звернула увагу на те, що нині чинний Кодекс професійної етики судді містить ряд положень, котрі не узгоджуються з нормами Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а відтак існує необхідність створення нового документа, який би відповідав нормам вітчизняного законодавства та Бангалорським принципам ООН стандартів суддівської поведінки.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін зазначив, що розробка нової редакції Кодексу — процес дуже складний і відповідальний: «Кодекс повинен стати не тільки морально-етичним орієнтиром для суддів, норми цього документа мають застосовуватися державними органами, які уповноважені перевіряти поведінку суддів у рамках дисциплінарного провадження».

Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко вказав на необхідність створення спеціальних підрозділів при органах суддівського самоврядування — комісій з питань етики. «Для того щоб Кодекс став дієвим документом, обов'язковим для виконання всіма суддями, при радах суддів потрібно створити органи з питань етики і моральної поведінки суддів, завданням яких буде впровадження положень Кодексу на практиці і контроль за їх виконанням», — висловив переконання Володимир Колесніченко.

Голова Ради суддів Ярослав Романюк, характеризуючи етапи обговорення проекту Кодексу, відзначив, що ідея створення Комітету з питань етики при вищому органі суддівського самоврядування існує вже давно, а головне, що до роботи в Комітеті необхідно залучити громадськість.

За результатами обговорення буде підготовлено рекомендації для остаточного затвердження Кодексу суддівської етики черговим з'їздом суддів, що відбудеться в лютому 2013 року.

Довідково:

Наразі в Україні діє Кодекс професійної етики судді, схвалений з'їздом суддів в жовтні 2002 року.Триває обговорення проекту Кодексу суддівської етики, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 6. Отзывов пользователей: 3.

Источник: court.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы