Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

15 років тому в космос вирушив перший український космонавт Леонід Каденюк

15 років тому в космос вирушив перший український космонавт Леонід Каденюк

15 років — і наш перший космонавт усе ще залишився… останнім: сьогодні минає півтора десятиліття з того дня, як Леонід Каденюк на борту шаттла «Коламбія» вирушив у 16-тиденну орбітальну місію.

Довідники намагаються уточнювати: Леонід Каденюк «вважається першим космонавтом України», адже тут важливо точно з’ясувати значення термінів. Першим українцем у космосі був Павло Попович, четвертий космонавт Радянського Союзу, рік 1962. Між іншим, у цілком офіційних документах — зокрема, Кабінету мМіністрів і Верховної Ради — саме Попович згадується, як «перший український космонавт». Тим не менше, пріоритет Каденюка безсумнівний: він є першим… на жаль, поки і останнім громадянином України, який здійснив космісний політ…

Нагадаю, командир екіпажу Кевін Крігел, американський астронавт, керував справді інтернаціональним екіпажем: крім українця там була ще індійка та японець. Конкурентами Леоніда Каденюка на політ були спочатку три десятки військових і цивільних, потім коло претендентів звузилося до чотирьох — Ярослава Пустового, теж військового пілота: як Каденюк, він закінчив академію імені Можайського у Санкт-Петербурзі, ботаніка Надії Адамчук та інженера з розробки космічної техніки В’ячеслава Мейтерчана. Сам Леонід Каденюк, який на момент початку підготовки до польоту був громадянином Росії і служив у російській авіації, прийняв українське громадянство — за два роки до старту.

Польоти космічних човників ніколи не були тривалими, та й не такі вони зручні, як дехто вважає. Як розповідав після завершення місії Леонід Каденюк, старт «Коламбії» навіть для нього, пілота з багаторічним стажем, а також з тривалою підготовкою до космічних польотів, був доволі важким.

Місія «Коламбії» була успішною — але на випадок можливих аварій політ було застраховано — уперше в історії група українських страхових компаній зайнялася такою ризикованою справою, як гарантування ризиків астронавтів. До речі, в американських колег Леоніда Каденюка є така традиція: у разі загибелі, їхніми сім’ями повинен займатися хтось з тих, хто готується до польоту разом. Леонід Каденюк вибрав двох — і серед них американку українського походження Хайдемарі Стефанишин-Пайпер…

…а через кілька років «Коламбія» загинула — при вході в атмосферу…

Але повернімося до «українського космосу». Через півтора десятиліття після першого українського космонавта ми поки не змогли продовжити список «наших у космосі», хоча періодично з’являються чутки про якісь домовленості. Радше за все, може йтися про польоти разом з росіяниами, оскільки американці уже нікого не «беруть на борт» — самі користуються «Союзами».15 років тому в космос вирушив перший український космонавт ..., автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}