Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Свято справжніх козаків

Свято справжніх козаків

ВІДРОДЖЕННЯ

«Покрова на Хортиці» приваблює дедалі більше гостей і учасників

Збереження, відродження та популяризація народного мистецтва, підвищення ролі традиційної козацької культури у формуванні світогляду та духовності українців — таку шляхетну мету поставили перед собою організатори заходу, започаткувавши козацький фестиваль у 2010 році. Те, що третій рік поспіль він збирає на хортицькій землі тисячі учасників з усієї України, далекого і близького зарубіжжя, наочно підтверджує його доцільність.

Упродовж 10 днів, що тривав фестиваль, у Запоріжжі відбулося чимало цікавих і значущих подій. Так, у Національному заповіднику «Хортиця» працювала виставка «Образи православних святих у духовному світі запорозького козацтва».

А ХVI Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» ім. Анатолія Єрмака зібрав понад 1000 учасників та гостей. Представники України, Білорусі, Росії, Молдови, Грузії та Азербайджану запекло змагалися у володінні козацьким рукопашем, а також провели показові бої зі своїх національних видів єдиноборств. Уперше тут пройшов чемпіонат Європи з козацького бойового мистецтва. У різних вагових категоріях за першість боролися понад 100 учасників. А на бої лава на лаву в місцевому парку культури та відпочинку «Дубовий гай» зійшлися шість команд, зокрема й збірна бійців із країн СНД. Втім, побороти запорізьких козаків нікому не вдалося. Перемогу здобула команда «Спас-кремінь».

В історико-культурному комплексі «700-літній запорізький дуб» відбувся «круглий стіл» «Слов’янські бойові мистецтва», на якому учасники підбили підсумки змагань, провели майстер-класи для новачків та одноголосно ухвалили рішення провести наступного року чемпіонат світу з козацьких бойових та традиційних мистецтв.

На дитячому творчому фестивалі «Яскрава країна» колективи юних артистів продемонстрували високий рівень виконавської майстерності. Їхні виступи мали неабиякий успіх: коли вдарили гопака, публіка підхопилася з місць і ледве не пустилася в танок.

Нащадки запорізьких казаків — коваль Олександр Ракшевський із синами дивували своєю роботою. Фото автора

Головні події фестивалю розгорнулись на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на Хортиці на свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. І попри несприятливі погодні умови — справжню зливу, люди навіть не думали розходитися, а просто розкривали парасольки і брали участь у культурно-мистецьких заходах. Скажімо, в «Містечку майстрів» працювали різьбярі, гаптувальники, вишивальниці. Тут авторка цих рядків зустріла й героя своєї нещодавньої публікації — мелітопольського коваля Олександра Ракшевського. Майстер приїхав на Хортицю із двома синами. Утрьох вони й дивували глядачів своєю вправною роботою.

Численна публіка зібралася і на майдані біля центральної сцени фестивалю — тут проходили творчі звіти колективів з різних районів Запорізького краю. За словами генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, фестиваль дуже впливає на розвиток Хортиці як туристичного об’єкта.

— Про зростання популярності заповідника свідчать цифри: одного з фестивальних днів ми прийняли 114 екскурсійних груп, — зазначив він.

У рамках фестивалю було презентовано фестивальну туристичну марку ІІІ Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці», особливість якої в тому, що придбати її можна тільки на самому фестивалі. Завершився святковий день грандіозним театралізованим дійством «Всі ми, браття, козацького роду!», яке відбулося просто неба в Совутиній балці на Хортиці.

Творчий колектив Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара спільно з творчими та козацькими колективами міста в театралізованому дійстві поєднали історично достовірні факти й народні легенди, реалістичні картини з життя та мистецьки осмислені події часів козаччини. Глядачів захопили колоритні сцени дівочих ігор-замовлянь на Покрову, написання листа турецькому султанові, яскраві картини козацького побуту на хуторі та на Січі тощо. Дійство створено за оригінальним сценарієм, який ∂рунтується на народних віруваннях та основних мотивах ландшафтних вистав «Тарас Бульба» і «Мамай». Головний герой театралізованого дійства — українське козацтво, втілене в образі Тараса Бульби. У ролі Тараса Бульби — народний артист України Михайло Голубович. Відвага, незнищенна віра в перемогу, любов до життя і прагнення це життя захистити притаманні героям часів козаччини, пронизують усю канву дійства і дають потужний імпульс для сучасних українців.Свято справжніх козаків, автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 3. Отзывов пользователей: 3.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}