Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Молодість древлянського краю

Молодість древлянського краю

ДАТА

Житомирська область з’явилася 22 вересня 1937 р. в результаті «розукрупнення»

Древня земля літописних древлян і житичів на мапі країни має вигляд дорогоцінного каменя, в якому поєдналися зелень могутніх лісів і синь водних плес численних річок і озер, золото стиглих ланів і таємничий відблиск підземних багатств краю: від унікальних покладів знаного у всьому світі облицювального каменю до величезних родовищ титану, вапняку, кварцитів.

Нині Житомирщина забезпечує чверть загальнодержавного випуску взуття і майже п’яту частину виробництва панчішно-шкарпеткових виробів та пошиву чоловічих костюмів. Стараннями лісівників з року в рік вона приростає лісами, десята частина загальноукраїнських площ яких припадає саме на нашу область.

За останні 2,5 року тут подвоєно валовий регіональний продукт та забезпечено завдяки цьому першість у державі за темпами приросту промислового виробництва. Селяни другий рік поспіль збирають рекордний для краю урожай — 1,5 млн тонн зернових, а за чисельністю поголів’я корів область нині на почесному першому місці в державі. Не меншої уваги заслуговує його історія — непроста, звитяжна і повчальна.

Танцюють солісти дитячого обласного ансамблю «Сонечко». Фото Михайла ШПАКА

На час краху Російської імперії Житомир був адміністративним центром Волинської губернії. 3 червня 1925 року замість губерній створили 41 округу, чотири з яких — Житомирська, Бердичівська, Коростенська і частково Білоцерківська — охоплювали нинішню територію області.

До речі, це був період активного створення національних сільських рад. На Житомирщині функціонували чеські, польські, німецькі, єврейські і навіть… російська сільрада у місцях компактного проживання цих національних меншин. Крім того, на сьогоднішній території діяли три національних райони: один польський і два німецьких. Та вже починалися часи, що поклали край здійснюваній в Україні державній політиці українізації та сприяння культурному розвитку і автономізації нацменшин.

IV позачергова сесія ВУЦВК 9 лютого 1932 року ухвалила фактичне повернення до… губернського поділу. Для початку в Україні створили п’ять величезних за розмірами областей, в тому числі Київську та Вінницьку в складі відповідно ста (!) та 71 адміністративних одиниць.

Уже 22 січня 1935 року Москва ухвалила постанову… «Про розукрупнення районів УСРР»! У результаті на території сучасної Житомирської області стало 33 райони, з яких 29 та Житомирська міськрада входили до Київської області, а ще 4 та Бердичівська міськрада — до Вінницької.

Зрозуміло, що результат реорганізації виявився нульовим. Тож 22 вересня сумнозвісного 1937 року у зв’язку з «розукрупненням Київської області» було створено Житомирську область.

Якщо порівнювати кількість населених пунктів Житомирщини, що перебували на обліку в 20-х роках минулого століття, і станом на 01.10.1941 року (парадоксально, але саме за німецької окупації вперше після лихоліть колективізації і Голодомору було проведено докладний і точний перелік населених пунктів області), то вражає, що безслідно зникли сотні хуторів і невеликих сіл разом із їхніми жителями.

Не менш згубними вже у післявоєнний час стали планомірно здійснювані заходи з укрупнення сільських рад та ліквідації «неперспективних» населених пунктів.

Крім того, тодішня, радянська влада розгорнула справжню «війну» з історичною пам’яттю, зафіксованою в історичних назвах.

Нинішньому практично незмінному поділу Житомирщини на райони, відновленому за правління Брежнєва, вже понад сорок років. Звісно, з часом украй потрібна суспільству стабільність має здатність перетворюватися у застій, однак, як свідчить історія, «революційні» адміністративно-територіальні зміни часто обертаються значно більшою бідою.

ДОВІДКА «УК»Молодість древлянського краю, автор —
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 6. Отзывов пользователей: 2.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}