Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Кордони перетворюються на мости

Кордони перетворюються  на мости

РАЗОМ

Європа та країни-сусіди розгортають співробітництво на рівні місцевих громад

Понад 20 тисяч проектів, співфінансованих ЄС, зробили свій внесок у поліпшення життя громад, починаючи з 90-х років: від створення нових робочих місць до охорони довкілля, покращення медичних послуг, транспортного сполучення та енергозабезпечення. Звісно, що в таких проектах чи не головну роль відіграють активність і наполегливість територіальних громад, що проживають насамперед на прикордонних територіях.

Готувати вміємо, а подавати?

Конкретні приклади таких проектів, що вже втілюються за принципом співфінансування (90% — ЄС, 10% — інші джерела), журналісти побачили в сусідній Білорусі. Їх три. Перший — підвищення конкурентоздатності прикордонних територій; другий — покращення якості життя; третій — інституційна співпраця й підтримка ініціатив місцевих громад. Бюджет ЄС і, відповідно, фінансування проектів розраховані на 7 років: 2007—2013. Тож з 2014-го стартує нова семирічка, потрапити в плани якої ще можна, якщо виписати й запропонувати цікаву ідею. Спільних польсько-білоруських проектів значно більше, ніж тих, що відбуваються за участю українських громад.

Лише в одному Кам’янецькому районі Брестської області нині їх реалізують три: реконструкція водогону — на 1,8 мільйона євро; вдосконалення комунальної інфраструктури — на 1,6 мільйона євро; реконструкція центру надання послуг дітям з особливими потребами — 743 тисячі євро, який громада втілює в життя разом із поляками. На базі колишньої школи-інтернату в Кам’янці обладнали навчальний центр, де цілодобово можуть перебувати діти з патологіями розвитку. Працюють тут за ефективними реабілітаційними програмами.

Одне слово, сусіди-білоруси цілеспрямовано, без особливого галасу працюють над залученням інвестицій з ЄС. А ось у нас далі, ніж культурні обміни, співпраця чомусь не йде. Один із проектів, що втілюватиметься для українців із глибинки, — створення альтернативних форм дошкільної освіти в сільській місцевості, який стартує у жовтні. Його бюджет — 317 тисяч євро. Учасниками є 48 сільських общин з України та 24 — з 12 повітів Польщі.

— Не секрет, що доступність системи дошкільної освіти в сільській місцевості низька. Лише приблизно 30% дітей у селах Західної України відвідують дитсадки. Ми хочемо об’єднати зусилля школи, церкви, батьків та місцевого самоврядування заради альтернативних форм освіти й розвитку дітей, — каже координатор проекту Олена Шинаровська. — Подібна модель давно успішно діє в польській глибинці. З українського боку учасниками проекту є три райони Львівської, 2 — Волинської, 2 — Рівненської та 1 — Закарпатської області.

Найголовніше у таких проектах — «територіальний діалог». Фото автора

Тут працюють мільйони євро

Та найбільше захоплення, звичайно, викликають потужні інфраструктурні проекти, що реалізуються на польсько-білоруському прикордонні. 12 мільйонів євро — бюджет проекту будівництва й модернізації автодорожнього пункту пропуску «Печатка». З них 10 мільйонів — гроші ЄС, 2 млн — фінансування білоруського уряду. Якщо сьогодні на в’їзд і виїзд тут працюють по одній смузі, то в проекті, який уже стартував і завершиться за рік, — по 8 смуг руху на в’їзд і виїзд, найсучасніша інфраструктура і, як наслідок, зміна статусу пункту пропуску з міждержавного на міжнародний. Звісно, саме через цей пункт, що розміщений поблизу Біловезької Пущі, значно більше людей з усього світу зможуть відвідати цю унікальну перлину, котра визнана об’єктом світової спадщини.

— Мрію, щоб кожен, хто заходить у Пущу в нашій Хайнувці, міг спокійно вийти з неї в білоруських Каменюках — адже сьогодні таких людей затримують як порушників кордону, — каже староста повіту Хайнувка, що розташований з іншого боку Пущі. — Мені хотілося б, щоб кордони швидше перетворювалися на мости транскордонної співпраці.

— У нас багато інформації, особливо на центральних телеканалах, про негативне ставлення ЄС до України та Білорусі — звісно, через політичну складову. А тут ми на власні очі бачимо, яка потужна економічна співпраця між регіонами та між державами, про це мають знати територіальні громади прикордоння, — додає генеральний директор Волинської ОДТРК Людмила Куліш.

Справді, політика — політикою, а погоду в Європі, яка давно вже стала територією відкритих сердець, роблять звичайні громадяни, незважаючи на кордони.

ТОЧКА ЗОРУ

Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО, представник України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи:Кордони перетворюються на мости, автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}