Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Танці у музеї просто неба

Танці у музеї просто неба

ТРАДИЦІЯ

Після завершення сезону розкопок до Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» з’їжджаються гості

Заповідник «Ольвія» — величезне поле діяльності для археологів, яке потрібно не тільки вивчати, а й демонструвати всім охочим. Одним із заходів, який сприяє популяризації цієї давньої пам’ятки, є фестиваль грецької культури, авторської пісні та туристичного відпочинку «Ольвія», що проходить увосьме. І хоч фестиваль, як завжди, вдався на славу, він водночас викрив проблеми, які обсіли заповідник.

Дістатися сюди не так просто

Якщо за допомогою GPS-навігатора ще можна знайти село Парутине Очаківського району, де розташований заповідник, розшукати його — справа з непростих. Жодних розпізнавальних знаків на шляху до стародавнього грецького поселення немає.

Чи не ровесники самої Ольвії й дороги, що ведуть сюди. Як зазначає директор Національного історико-археологічного заповідника Галина Лисікова, «300 метрів дороги територією заповідника потребує капітального ремонту. Протягом останніх років до кого ми тільки не зверталися. Від Академії наук, у чиєму підпорядкуванні перебуває «Ольвія», нещодавно отримали відповідь: по додаткове фінансування не звертатися! Від облдержадміністрації та сільради — жодної відповіді. Тим часом до заповідника постійно приїжджають археологи, митці, туристи. На його території проходять масові заходи: фестивалі, виставки живопису, конкурси».

Туристки з Росії відчувають себе в Ольвії грецькими красунями. Фото автора

Не вистачає державних коштів і на створення гідних умов для досліджень. Дирекція заповідника вже й не сподівається на «офіційну» грошову допомогу і намагається знайти інші джерела, наприклад, грантові чи спонсорські.

— Одне з наших завдань, — продовжує Галина Лисікова, — не лише проведення археологічних досліджень території античного міста Ольвія, а й збереження в належному вигляді відкритих ділянок розкопок, які піддалися негативному впливу, щоб їх могли відвідувати туристи. Через те, що майже всі об’єкти тут — лише залишки підвальних приміщень та фундаментів, треба встановити інформаційні стенди з демонстрацією їхньої реконструкції. Тож ми прагнемо створити на території античної пам’ятки музей просто неба та включити Ольвію до складу пам’яток, які перебувають під охороною ЮНЕСКО. Проведення таких заходів дасть змогу поєднати тут культурно-просвітницьку, туристичну та науково-археологічну діяльність.

На схилах амфітеатру

Попри негаразди з дорогами, брак належних умов та аскетичні умови проживання, фестиваль «Ольвія» знову зібрав друзів. Ольвія, безумовно, надихає на творчість.

А стартував фестиваль від церкви Святого Миколая в обласному центрі. Колона велосипедистів вирушила в непросту подорож узбережжям Дніпро-Бузького лиману. У велопробігу взяла участь майже сотня прихильників здорового способу життя. Гості та учасники фестивалю розбили містечко і примостилися на схилах імпровізованого амфітеатру.

Уже вдруге відкриття фестивалю проходить під запальні танці грецького танцювального колективу «Ельпіда» з Одеси. А вперше сюди приїхали гості з Маріуполя — вокальний ансамбль «Маджаротіс». Серед авторів-виконавців найпопулярнішими були Аліса Драган (Миколаїв), Оксана Бренон (США), Павло Руденко (Київ), Ірина Гопкалова (Харків), група «Летючий голландець» (Миколаїв) і знаменитий циганський ансамбль «Бахтале». Як зазначає один з організаторів фестивалю Олександр Карпенчук, виступам передував ретельний відбір, тож глядачі зустрілися з кращими виконавцями.Танці у музеї просто неба, автор —
Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 4. Отзывов пользователей: 2.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы