Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

До 2300 року температура на Землі підніметься на 1,69°С

До 2300 року температура на Землі підніметься на 1,69°С

Танення вічної мерзлоти в російському і канадському Заполяррі може стати причиною додаткового підвищення середньорічних температур на Землі на 1,69 градуса за Цельсієм до 2300 року.

Цей процес відбуватиметься навіть в тому разі, якщо антропогенні викиди парникових газів буде повністю припинено, заявляють кліматологи в статті, опублікованій в журналі Nature Geoscience.

Вважається, що тундра та інші області вічної мерзлоти накопичили за час свого існування близько 1,7 трильйонів тонн вуглецю у вигляді органічних останків тварин і рослин. Для порівняння, в земній атмосфері міститься приблизно вдвічі менше вуглецю, і звільнення навіть частини з цих запасів може призвести до катастрофічних наслідків для клімату Землі.

Як передає УНІАН з посиланням на РІА Новости, група кліматологів під керівництвом Ендрю Макдугала (Andrew MacDougall) з університету міста Вікторія (Канада) перевірила, які наслідки можуть статися після відтанення частини вічної мерзлоти найближчими роками за допомогою глобальної кліматичної моделі ESCM.

Як пояснюють Е. Макдугал і його колеги, дана модель враховує вплив зміни клімату на стан вічної мерзлоти, і те, як вивільнений вуглекислий газ і метан прискорюють цей процес.

В ході моделювання автори статті змінювали обсяги антропогенного СО2, спостерігаючи за змінами при зниженні викидів до нуля і знімаючи всі обмеження на вироблення парникових газів. У кожному випадку учені стежили за підвищенням концентрації метану і вуглекислоти і скороченням площі вічної мерзлоти.

Виявилось, що всі можливі сценарії призводять до приблизно однакових наслідків — танення вічної мерзлоти призведе до підвищення частки СО2 в атмосфері на 50-100 частин на мільйон до кінця поточного сторіччя.

Зростання концентрації СО2 виллється в додатковому збільшенні середньорічних температур на планеті на 0,23-0,39 градусів, залежно від ефективності танення мерзлоти. У результаті, танення вічної мерзлоти підвищить частку вуглекислоти в атмосфері на 44-279 частин на мільйон, що «розігріє» планету на 0,37-1,69 градусів Цельсія, залежно від параметрів моделювання.

За словами науковців, скорочення викидів на 90% від сьогоднішнього внеску людства в глобальне потепління і штучне вилучення СО2 з атмосфери не зможуть зупинити процес танення вічної мерзлоти і подальший "розгін" зміни клімату.

«У випадку, якщо обсяг СО2, який виділятиметься з грунтів, що відтанули, перевищить здатність океану з поглинання надлишків вуглекислоти, концентрація вуглекислого газу в атмосфері буде зростати. В результаті, грунт прогріватиметься ще сильніше і виділятиметься ще більше СО2», — пишуть кліматологи.До 2300 року температура на Землі підніметься на 1,69°С, автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}