Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

У Польщі вшанували жертв операції «Вісла»

У Польщі вшанували жертв операції «Вісла»

Церемонія вшанування пам'яті українських жертв польського комуністичного режиму й акції «Вісла» пройшла на місці колишнього польського концтабору в Явожно (південь Польщі).

У заході взяли участь кількасот осіб, зокрема, члени української громади Польщі, українські дипломати, представники Інституту національної пам'яті Польщі та органів місцевої влади, передає УКРІНФОРМ.

«Пам'ять про ці події та передання її нащадкам дозволить уникнути такого роду подій у майбутньому», — заявив з цього приводу в Явожно Генеральний консул України у Кракові Віталій Максименко. Голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима, у свою чергу, висловив задоволення з приводу того, що на місце вшанування прибуло багато молоді, що є свідченням збереження історичної пам'яті новим поколінням.

Під час церемонії вшанування пам'яті відбулося богослужіння, а також виступ українського чоловічого хору «Журавлі» та відвідання місцевого музею, де виставлена експозиція, присвячена українсько-польським відносинам та акції «Вісла». Крім того, очікувалося відкриття в Явожно меморіальної дошки з прізвищами загиблих у концтаборі українців, однак цей захід відкладено на пізніший термін.

Концтабір Явожно під час Другої світової війни був філією гітлерівського концтабору в Освенцімі. Після війни, у 1947 році, там був створений концтабір для українців, виселених зі своїх територій під час операції «Вісла». Загалом до концтабору було доправлено близько 4 тис. українців, у тому числі понад 700 жінок і дітей, яких тогочасна польська комуністична влада підозрювала у зв'язках з УПА. Від тортур і хвороб в Явожно померли 162 українці. Згодом Інститут національної пам'яті Польщі та прокуратура у Катовіцах підтвердили, що у таборі здійснювалися злочини проти людяності: відбувалися тортури і знущання над ув'язненими.У Польщі вшанували жертв операції «Вісла», автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы