Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Ліки стануть доступними

Ліки стануть доступними

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ

Що робить влада для громади

Ліки, як і продукти харчування, дорожчають у всьому світі. Забезпечення людей якісними, ефективними, безпечними і доступними медикаментами — обов’язок для держав, які дбають про здоров’я своїх громадян. Певні кроки в цьому напрямку робить і уряд України, запроваджуючи державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. «УК» дізнавався в Урядовому контактному центрі, що найбільше непокоїть громадян у зверненнях на урядову телефонну «гарячу лінію» з питань забезпечення ліками.

Цього року на урядову телефонну «гарячу лінію» надійшло 188 звернень щодо відсутності медичних препаратів в аптеках. Більшість скарг були з м. Києва, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької та Львівської областей. Заявники не мали змоги придбати такі життєво необхідні для них ліки групи інсуліну, протидіабетичні, протипухлинні препарати, для лікування серцево-судинних та інших захворювань тощо. Нерідко причинами цієї проблеми органи виконавчої влади називали перереєстрацію препаратів та складнощі з їх постачанням.

В аптеках має бути достатня кількість життєво необхідних медикаментів. Фото з сайту badnews.org.ru

Тож під час придбання ліків громадянам слід пам’ятати про нововведення у порядок придбання препаратів для осіб з гіпертонічною хворобою, які нині відпускаються лише за наявності рецепта лікаря відповідно до постанови уряду від 25.04.2012 р. №340, з приводу чого заявники зверталися у серпні цього року.

Щодо відсутності ліків для отримання безкоштовного лікування та діагностування під час перебування у лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я надійшло 91 звернення, цей показник поступово збільшується (68 звернень — за аналогічний період торік), більшість надійшла з Дніпропетровської, Київської, Одеської, Харківської областей та м. Києва. Окрім вищезгаданих медикаментів, хворі також не отримували знеболювальні препарати. Велика кількість скарг стосувалася відсутності реактивів для проведення лабораторних досліджень.

Одним із важливих напрямків державної політики у сфері охорони здоров’я є вакцинація дітей. Кількість звернень із цих питань не зменшується. Більшість скаржиться на недостатню забезпеченість вакцинами для проведення профілактичних щеплень дітям згідно з календарем щеплень у лікувально-профілактичних закладах Київської, Чернігівської, Донецької областей, м. Києва.

Прогнозується можливе поліпшення ситуації у зв’язку із вжитими МОЗ заходами у серпні цього року, а саме: забезпечення лікувально-профілактичних закладів регіонів країни вакцинами інфанрикс і пентаксим, які є одними з основних і затребуваних у проведенні імунізації населення, на суму понад 40 млн грн.

Стосовно ж забезпечення ліками на пільгових умовах, то кількість звернень порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла майже у 3 рази (951 звернення). Найбільше щодо пільгового забезпечення ліками зверталися інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та члени багатодітних сімей з найбільших регіонів країни (м. Київ, Одеська, Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Харківська та Чернігівська області).

За минулий тиждень на урядову телефонну «гарячу лінію» звернулося 8396 громадян зі скаргами, заявами та пропозиціями.Ліки стануть доступними, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}