Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Покинуті Пегасом

Покинуті Пегасом

ПРОЗА ЖИТТЯ

Презентація нового роману Сергія Пантюка видалась кращою за сам твір

«Я вже з першого робочого дня почав проводити аудит творчих людей», — скромно каже в одному з інтерв’ю «діяльний і креативний хлопець» Сергій Пантюк, щойно отримавши звання і повноваження секретаря Національної спілки письменників України (з приставкою — по роботі з молодими письменниками). Але щоб сортувати письменницьку братію на «здатних» і «нездатних», бажано все-таки самому за душею мати більш вагоме за імідж хлопця-друзяки на прізвисько Сліва, кількох модерних поезій і збірку новел під майже біографічною назвою «Як зав’язати з бухлом і курінням».

Отож Сергій Пантюк оголосив, що написав черговий роман, і став з ним переможцем всеукраїнського конкурсу «Коронація слова-2011». З секретарем не сперечаються. Рятуючи ситуацію, аби були якісь підстави називати цю куценьку в усіх відношеннях книжечку романом, запопадливі критики кинулися терміново змінювати — не багато, не мало — вимоги жанру. «Поява цього роману свідчить, що час великих епічних полотен у минулому. Ми вже не матимемо українських Толстих і Достоєвських чи рідних Стельмахів і Земляків, а Забужко — тимчасовий виняток», — заявляє якийсь критик на одному із сайтів. Вочевидь, витримати це здатен тільки Інтернет. Газетний папір давно згорів би із сорому від таких рецензій.

Втім, у літературі також — розмір не головне. Можна було б, урешті, услід за автором передмови Сергієм Грабарем назвати «Війну і ми» романом-зойком (хіба у тому сенсі, що читати боляче, але є втіха — текст швидко закінчується). Якби в тому романі була література. Якби там пульсувало художнє слово, для появи якого замало однієї щирості душі і бажання відзначитися виданням чергової книги.

Недавно Сергій Пантюк представив свій твір у Чернівцях. Роман увібрав кілька сюжетних ліній. Єдина вдала — спогади дитинства. Далі, власне, в щоденниковій манері з вкрапленням відбірної лайки і художнього моралізаторства дещо про війну у Придністров’ї, куди герой подався з журналістської чи то необхідності, чи то цікавості, і на Кавказі, де опинився волею долі призовника Радянської Армії. До речі, придністровській конфлікт не закінчився для нього перетином кордону з гранатами у рюкзаку: «Головний редактор на пару зі своїм заступником категорично відмовилися друкувати мої репортажі в тому вигляді, в якому я їх запропонував. Чого вони злякалися, досі не знаю». Тут ключові слова — останні з першого речення. Бо якби у рукопису роману був професійний редактор, він би теж, злякавшись, відмовився друкувати у тому вигляді, як запропонував автор (і як, врешті, вийшло у книжці) рекето-боксерські епізоди з «гражданки» героя, в якого, як з’ясовується, прізвисько Слон. А коли вже у романну канву вплелася до болю наївна як для спілчанського секретаря Віка-Ніка Польова-Капчьона, стало остаточно зрозумілим, куди зникають скинуті Пегасом невдахи-письменники, яким однак не судилося підкорити прозу. Вони знаходять прихисток у віртуальному просторі, блогерстві і бурхливій громадській діяльності, цілковито впевнені, що генерують нову літературу, а робота над словом і стилем при цьому — нафталін часів поваленого Яворівського.

Дарма, що з прозою не склалося. Зате поезія життя й енергія звершень б’є у Пантюка й далі через край!Покинуті Пегасом, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 2. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}