Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Криниці замінив централізований водопровід

Криниці замінив централізований водопровід

СИТУАЦІЯ

Завдяки допомозі держави селище міського типу Турбів отримало воду

Події в Турбові у 2009 році сколихнули громадськість Вінниччини і були відомі всій країні: внаслідок забруднення території важким металом хромом 4 тисячі жителів приватного сектору селища залишилися без питної води. Деінде вміст хрому в ній у 300—500 разів перевищував норму! За фактом забруднення було порушено кримінальну справу. Тоді у 1100 дворах люди закрили криниці на замок і користувалися привізною артезіанською водою. Її доставляли тричі на тиждень і в обсягах у кілька разів менших від потреби. Про цю проблему всі знали, але лише теперішня влада взялася її розв’язати. Під час перебування в регіоні наприкінці жовтня 2010 року Прем’єр-міністр Микола Азаров дав доручення обласній владі забезпечити турбівчан, які проживають на забрудненій хромом території, централізованим водопостачанням. З держбюджету було виділено 2 млн грн на будівництво першої черги мережі. Минув рік: що зроблено?

Вода, що «народилася» вдруге, найсмачніша. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ

З випередженням графіка

Едуард Пелезинський, що мешкає по вулиці Миру, колодязь у своєму дворі зробив «розумний». Раніше він натискав кнопку і вода бігла у будинок, на город. Тож пенсіонер був дуже вражений, коли вода в криниці стала шкідлива для здоров’я (вміст хрому у ній становить 19,86 мл/дм3 при гранично допустимій концентрації 0,005 мг/дм3). Понад півтора року він змушений був велосипедом вирушати по джерельну у найближче село. І так робив багато хто. А вода ж потрібна не лише для того, щоб вгамувати спрагу та їсти приготувати, а ще для хатньої роботи, для птиці та худоби. Привізної не вистачало, крім того вона вимивала значні кошти з бюджету селища, які можна було б використати на інші нагальні потреби. Тому, коли будівельне підприємство почало прокладати водогін, цьому сприяли і населення, і влада. Хід будівельно-монтажних робіт тримав на особистому контролі голова облдерж- адміністрації Микола Джига, який приїжджав на об’єкт і на місці вирішував необхідні питання. Водопровід будували з випередженням графіка.

Так, у 2010 році всього за кілька місяців проклали майже 6,7 км мережі першої пускової черги та підключили її до централізованого водопостачання, яке раніше мала лише частина селища. У 2011 році з державного бюджету було надано понад 2 млн грн, і цим коштом спорудили ще майже 6,4 км водогону. Основну частину роботи було завершено. Згаданому пенсіонеру водопровід провели у двір, і він вдячний владі за те, що та допомогла розв’язати проблему. Отож, у подільське селище, яке здавна стоїть на річці, повернувся комфорт і звичні побутові зручності. Втім, поки що не для усіх його жителів.

Ще п’ять вулиць без води

Турбівчани і досі припускають причетність до забруднення майже півтисячі гектарів території хромом місцевого машинобудівного заводу. «Там був гальванічний цех. Іншого джерела витоку не існує», — пояснив селищний голова Олександр Бондар. З його слів, точно встановити винуватця виникнення екологічного лиха може лише серйозна експертиза, але її проведення коштує дорого, і грошей на це немає. Тим часом «машинобудівний завод вже розлетівся, половину його продали сільськогосподарському підприємству». Тож схоже на те, що крайньою за надзвичайної ситуації місцевого значення є держава, себто за чиєсь безглузде ставлення до довкілля у черговий раз заплатять платники податків.

Наразі із 16 забруднених вулиць водогін проклали на 11. Ватажок селищної громади зазначив, що жителі з інших вулиць не зверталися щодо виявлення у їхніx криницях хрому. Тож «безводними» залишилося 5 малих вулиць — це понад 250 дворів, що дорівнює населенню середнього села. «Поки вони беруть воду там, де проклали водогін, але селищна рада завершує розроблення проектно-кошторисної документації, аби розв’язати проблему в цілому. У тому числі запустити нову артезіанську свердловину», — зауважив О. Бондар.

Остання мала запрацювати ще в минулому році, коли до неї проклали лінію електромережі, збудували павільйон. Але вона 10 років була «законсервована» і, певне, відбулися якісь процеси у грунті, бо, незважаючи на всі старання, воду взяти з неї не вдалося. Спеціалісти припускають, що, можливо, доведеться робити нову свердловину. «У зимовий період дві діючі артезіанські свердловини забезпечують потребу селища у воді. Але літо буває сухим, тому «законсервовану» свердловину треба у будь-якому разі вводити в експлуатацію», — зауважив виконуючий обов’язки начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації В’ячеслав Сахаров.Криниці замінив централізований водопровід, автор —
Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы