Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Чи може додаткова очистка артезіанської води під час бутилювання на заводах поліпшити її якість?

Чи може додаткова очистка артезіанської води під час бутилювання на заводах поліпшити її якість?

ПРИРОДНІ РЕСУРСИ

Із земних глибин

У більшості країн воду з артезіанських свердловин вважають багатством і стратегічним запасом, який контролює держава. І недаремно, адже її цінність полягає в тому, що, профільтрувавшись через значну товщу грунту, ізольовану від поверхневих забруднень, вона зазвичай має високі показники безпеки. Тому її можна пити й використовувати з господарською метою без попередньої обробки. Також у цій воді в невеликій кількості є мікроорганізми, безпечні для людського здоров’я. Крім того, в артезіанській воді немає радіонуклідів, нітратів, нітритів, органічних шкідливих сполук. Усе це робить її особливо цінною. Вона має постійний хімічний склад і не вимагає попередньої очистки хімічними реагентами і знезараження хлором.

Бутилювання артезіанської води може погіршити її якість. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ

Оскільки артезіанські води — напірні підземні води, які під час розкриття бурової свердловини підіймаються вище від покриття водоносного пласта, то вони інколи фонтанують.

На відміну від грунтових вод, які беруть участь у сучасному водообміні з поверхнею землі, артезіанські зберегли свою первинну структуру.

— Свердловини з артезіанських водоносних горизонтів облаштовані так, щоб не допустити в них потрапляння вод з горизонтів, що розташовані вище, — розповідає директор Центру гідрогеологічних та геологічних досліджень ДП «Українська геологічна компанія» Олександр Нікіташ.

Проте виявилась дивна річ: сучасна артезіанська вода не настільки якісна, як кілька десятиліть тому. Що ж сталося, ми поцікавились у фахівців.

— Відсутність суворого регулярного нагляду за бурінням свердловин в Україні за останні роки призвело до різкого погіршення якості артезіанської води, — розповідає старший науковий співробітник Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень НАН України Марина Набока. — Майже 32% проб питної води, відібраної з джерел децентралізованого водопостачання, не відповідають нормативам за санітарно-хімічними показниками і майже 23% — за бактеріологічними.

Потрібно пам’ятати, що артезіанська вода жорстка. Саме тому в ній у значній кількості є солі кальцію та магнію, які під час нагрівання випадають в осад. І хоч для людського організму ці солі загалом не шкідливі, вони залишають накип у чайниках та каструлях. Натомість у звичайній водопровідній воді концентрація солей обмежена. На думку фахівців ВООЗ, ці солі в тій кількості, в якій вони є у воді, безпечні для людського здоров’я. Тому в 2004 році ВООЗ вилучила показники жорсткості з нормативів безпечності води.Чи може додаткова очистка артезіанської води під час ..., автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}