Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Ліквідні знання

Ліквідні  знання

ФОНДОВИЙ РИНОК

Визначено переможців першого в історії України чемпіонату з Інтернет-трейдингу серед студентів

У Київському будинку вчителя відбулася офіційна церемонія нагородження переможців конкурсу «Біржова УНІВЕРсіада», в якому взяв участь 551 студент із 63 вишів країни. Півтора місяця студенти змагалися за право називатися найкращими. На рахунок кожного учасника було покладено 1000 грн, на які можна було купити ф’ючерси на індекс «Української біржі» (УБ). За час чемпіонату більшість студентів зазнали збитків, адже з усіх учасників лише десятеро мали рахунки на біржі й уміли торгувати. Але організатори конкурсу були готові до цього, адже метою було не отримати прибуток, а зацікавити студентів і навчити їх торгувати на фондовій біржі.

Ринок один — стратегії різні

«Погода» на фондовому ринку під час проведення конкурсу (1 лютого — 15 березня) була не зовсім сприятлива. За цей період фондовий індекс «Української біржі» знизився на 9,8% до 1409,95 пункта, тоді як три перші переможці у номінації «Кращий трейдер Біржової УНІВЕРсіади 2012» продемонстрували позитивні прибутковості своїх портфелів. Так, студент Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Василь Струк (команда toTOP) досяг 82,7% прибутковості цінних паперів, вихованці Київського національного економічного університету (КНЕУ) ім. В. Гетьмана Ростислав Савчин (команда Misfits) і Ганна Зінченко (команда МЕіМ) досягли 35,28% і 31,04% прибутковості. Вони отримали грошові призи — п’ять, три і дві тисячі гривень відповідно.

«За спеціальністю я історик, а фондовим ринком зацікавився влітку цього року, коли замислився, як примножити капітал. Починав із вкладень у пайові інвестиційні фонди, навчався Інтернет-трейдингу в компанії «INVEST». Грошовий приз знов інвестую у фондовий ринок», — поділився враженнями з «УК» В. Струк.

Василь — один з небагатьох, хто дотримувався стратегії скальпингу (різновид внутрішньоденної торгівлі, що характеризується великою кількістю угод). Саме про нього у своєму блозі учасник команди Wall Street Дмитро Головчук написав: «Я не очікував побачити такого вражаючого результату в рамках студентського конкурсу, тому не можу не захоплюватися його стилем торгівлі. Цей учасник застосовує стратегію класичного скальпингу, укладаючи 100—150 угод за день. Часто часовий інтервал між відкриттям і закриттям позиції може не перевищувати однієї хвилини».

«Стратегією скальпингу в рамках конкурсу послуговувалися одиниці (менш як 10). Вона дає змогу досягти прибутковості, якої на простому інвестуванні заробити не можливо. Скальпинг вимагає великої самодисципліни і віддачі. Якщо людина дуже емоційна або нерішуча, то їй складно приймати рішення», — пояснив керуючий директор інвестиційної групи (ІГ) УНІВЕР Олексій Сухоруков.

Переважна частина учасників користувалася стратегіями внутрішньоденними та середньостроковими (укладали угоди раз на тиждень). Але понад сто учасників конкурсу не уклали… жодної угоди. Мабуть, не наважилися вийти на ринок через брак часу або бажання. «Наступного року ми врахуємо це і пильніше ставитимемося до підбору, рекомендуватимемо ВНЗ робити внутрішні відбіркові тури. Ті, хто мав одну команду у ВНЗ, мав шанс посісти вище місце у конкурсі, ніж ті, де таких команд налічувалося десять. Тому ідеально добирати троє — п’ятеро гравців, які захищатимуть честь вищого навчального закладу», — вважає О. Сухоруков.

Інвесторам бракує інструментів

У номінації «Чемпіон Біржової УНІВЕРсіади 2012» (командний залік): перше місце посіла команда toTOP Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Її прибутковість за період конкурсу досягла 19,03% (приз — 10 тис. грн). Друге і третє місця дісталися командам Вінницького інституту економіки і Тернопільського національного економічного університету (прибутковість — 9,14%, приз — 6 тис. грн) і Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (прибутковість — 5,07%, приз — 4 тис. грн). За підсумками конкурсу, «Кращим вищим навчальним закладом» проекту став Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, а «Кращим тренером Біржової УНІВЕРсіади 2012» — викладач КНЕУ ім. В. Гетьмана Сергій Силантьєв.

Студенти, які не стали переможцями, вважають «Біржову УНІВЕРсіаду» важливою подією в їхньому житті. «У мене були різні емоції — від страху втратити гроші до азарту і бажання стати першим. І хоч не виграв, без ейфорії оцінив пройдений шлях і зрозумів, що фондовий ринок може бути непередбачуваним», — ділиться студент Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Олег Стрекаль. «Під час конкурсу я потрапляв у першу п’ятірку студентів, а також «опускався» до 70 місця. Наступного року обов’язково братиму участь у біржовій УНІВЕРсіаді», — каже студент КНЕУ ім. В. Гетьмана Сергій Заварницький.

Фахівці сподіваються, що до майбутніх біржових конкурсів в Україні з’являться ф’ючерси на золото, валюту, нафту. Нині фінансових інструментів інвесторам не вистачає. Наприклад, у Росії, яка вслід за нашою країною підхопила ідею проведення конкурсу з Інтернет-трейдингу, на біржах торгуються 80 контрактів на ф’ючерси (зокрема це ф’ючерси на цукор, пшеницю, окремі акції).

За словами викладача КНЕУ Дениса Базарного, хоч спочатку студенти ставилися до конкурсу напівскептично, згодом у них з’явилася зацікавленість, його обговорювали на форумах, вели блоги. Популярність конкурсу зросла. Наприклад, у Класичному приватному університеті (Запоріжжя), прийняли рішення зробити для своїх студентів, які відзначилися на «Біржовій УНІВЕРсіаді», 10% знижку на навчання, а також відкрити курси з Інтернет-трейдингу.

КОМПЕТЕНТНО

Дмитро ТЕВЕЛЄВ, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку:

— Цей чемпіонат — перший крок у реалізації Програми фінансової грамотності, яку втілює Комісія, і нам дуже приємно, що ринок виступив із цією ініціативою. Для нас важливо, що така велика кількість талановитої та обдарованої молоді цікавиться фондовим ринком, знає, як функціонує Інтернет-трейдинг і демонструє хороші результати.

Олег ТКАЧЕНКО, голова правління «Української біржі»:

— Такі проекти, як «Біржова УНІВЕРсіада», дають студентам унікальну можливість спробувати на практиці професію трейдера. Ми сподіваємося, що багатьом учасникам змагання біржова торгівля припала до душі, і після отримання дипломів вони зможуть повною мірою реалізувати себе, працюючи на фондовому ринку.

ДОВІДКА «УК»

Організаторами проекту «Біржова УНІВЕРсіада 2012» стали ІГ УНІВЕР та «Українська Біржа». Конкурс відбувався під патронатом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку.

Інтернет-трейдинг — угоди на біржі з купівлі-продажу цінних паперів і похідних інструментів (зокрема ф’ючерсних контрактів) у режимі реального часу.Ліквідні знання, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник:

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}