Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Лікарський рецепт стане фінансовим документом

Лікарський рецепт стане фінансовим документом

НОВОВВЕДЕННЯ

За його наявності люди зможуть придбати медичні препарати частково за державний кошт

Якісні та доступні за ціною ліки — це те, від чого залежить здоров’я кожної людини. А на фармацевтичному ринку України подекуди ціни на певні життєво необхідні препарати вкрай високі. Тож уряд і Міністерство охорони здоров’я планують увести систему регулювання цін на ліки (референтну систему), а також систему реімбурсації (часткова компенсація вартості лікарських засобів). Перший пілотний проект, який невдовзі має запрацювати, стосуватиметься цін на препарати для лікування хворих на артеріальну гіпертензію. Про це на урядовому брифінгу повідомила перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко.

За її словами, регулювання цін у фармацевтичному секторі — нормальна практика, яка існує в більшості країн світу. Крім того, досвід зокрема Європи показує, що найбільших успіхів у поліпшенні здоров’я населення досягли ті країни, які змогли ефективно використати як бюджетні ресурси, так і фінансові ресурси пацієнта. Схожу методику буде запроваджено й на території України, завдяки чому люди зможуть купувати ліки за справедливою ціною та отримувати часткову компенсацію витрат.

Хочеш дешевші ліки — сходи до лікаря за рецептом. Фото з архіву редакції

Потрясінь не буде

На першому етапі пілотного проекту запроваджується референтна система на ліки від гіпертонічної хвороби. Ця групу препаратів обранa не випадково, адже в структурі захворюваності та смертності українців серцево-судинні недуги посідають перше місце. Для регулювання та встановлення справедливих цін на ці ліки буде проведено порівняльні розрахунки цін на аналогічні препарати в таких країнах, як Болгарія, Молдова, Польща Словаччина та Чехія (додаткові країни: Латвія, Угорщина і Сербія).

Раїса Моїсеєнко зазначила, що після цього виводиться середня ціна, і якщо ліки цього типу певного виробництва коштуватимуть дорожче — їх не пропонуватимуть за рецептами лікарів.

А голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов повідомив, що до пілотного проекту включено вісім міжнародних непатентованих назв, які на ринку України представлені 10—15 національними виробниками, та приблизно 20 — іноземними. «Ми однозначно не очікуємо жодних потрясінь з точки зору наявності ліків в аптеках. Якщо буде введено справедливі референтні ціни, то наш пацієнт на цій групі лікарських засобів зекономить приблизно 160 млн грн. Основна група, що страждає на артеріальну гіпертензію, — це пенсіонери, які рахують кожну копійку. Тож для них навіть незначна економія буде відчутною», — наголосив Олексій Соловйов.

Говорячи про систему реімбурсації, він зазначив, що ця схема працюватиме за європейськими механізмами. Сутність часткової компенсації пацієнтові витрат на ліки така: держава гарантує аптеці повернення наприклад 30% вартості певного лікарського засобу. Після того, як пацієнт отримав рецепт у лікаря на цей препарат, він зможе придбати його у будь-якій аптеці, заплативши відповідно 70% вартості препарату. А аптека передає рецепт до відповідного органу, після чого з бюджету виділяють кошти на відшкодування.

За словами Олексія Соловйова, нині багато хворих не йдуть по рецепти. Але коли буде введено систему реімбурсації, рецепт стане фінансовим документом, тож кожен буде зацікавлений відвідати лікаря.

Якщо пілотний проект дасть позитивні результати, то 2013 року систему референтних цін і реімбурсації буде запроваджено і на інші ліки. Зокрема перші на черзі препарати для діабетиків.

Потрібні рівні умови

Також Раїса Моїсеєнко торкнулася теми контролю якості лікарських засобів. Вона повідомила, що перевірка медичних препаратів та виробників на наявність ліцензії відповідно до вимог GMP триває з 2010 року, тож їх кількість скоротилася майже на чверть. Тим виробникам, які не відповідають європейським стандартам, одразу анулюють ліцензії. Посадовець повідомила, що з 15 іноземних виробництв, перевірених Державною службою з лікарських засобів протягом чотирьох останніх місяців, 10 не отримали підтвердження відповідності вимогам GMP.Лікарський рецепт стане фінансовим документом, автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник:

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}