Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Стоимость заверения расписки

1
13:26, 14.03.2013
Стоимость заверения расписки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Какая стоимость заверения долговой расписки? имеет ли такая расписка юридическую силу без заверения нотариуса?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:50, 15.03.2013
Консультирует юрист: Артур

Могу посоветовать составить договор займа (образец может посмотреть в интернете или могу скинуть на имейл) в дополнении к договору пусть напишет расписку!Напомню в соответствии с Гражданским Кодексом Украины :
Позика

Стаття 1046. Договір позики

1. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у
власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші
речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується
повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики)
або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або
інших речей, визначених родовими ознаками.

Стаття 1047. Форма договору позики

1. Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його
сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом
розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках,
коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.

2. На підтвердження укладення договору позики та його умов
може бути представлена розписка позичальника або інший документ,
який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової
суми або визначеної кількості речей.

Стаття 1048. Проценти за договором позики

1. Позикодавець має право на одержання від позичальника
процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або
законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються
договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх
розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку
України.

У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти
виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

2. Договір позики вважається безпроцентним, якщо:

1) він укладений між фізичними особами на суму, яка не
перевищує п'ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму
доходів громадян, і не пов'язаний із здійсненням підприємницької
діяльності хоча б однією із сторін;

2) позичальникові передані речі, визначені родовими ознаками.

Стаття 1049. Обов'язок позичальника повернути позику

1. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику
(грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими
ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої
самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в
порядку, що встановлені договором.

Якщо договором не встановлений строк повернення позики або
цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути
повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня
пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено
договором.

2. Позика, надана за договором безпроцентної позики, може
бути повернена позичальником достроково, якщо інше не встановлено
договором.

3. Позика вважається повернутою в момент передання
позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування
грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

Стаття 1050. Наслідки порушення договору позичальником

1. Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він
зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього
Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені
родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно
до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли
речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення
позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому
відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

2. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника
повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі
прострочення повернення чергової частини позикодавець має право
вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та
сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього
Кодексу.

Стаття 1051. Оспорювання договору позики

1. Позичальник має право оспорити договір позики на тій
підставі, що грошові кошти або речі насправді не були одержані ним
від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж
встановлено договором.

Якщо договір позики має бути укладений у письмовій формі,
рішення суду не може ґрунтуватися на свідченнях свідків для
підтвердження того, що гроші або речі насправді не були одержані
позичальником від позикодавця або були одержані у меншій
кількості, ніж встановлено договором. Це положення не
застосовується до випадків, коли договір був укладений під впливом
обману, насильства, зловмисної домовленості представника
позичальника з позикодавцем або під впливом тяжкої обставини.

Стаття 1052. Забезпечення виконання зобов'язання
позичальником

1. У разі невиконання позичальником обов'язків, встановлених
договором позики, щодо забезпечення повернення позики, а також у
разі втрати забезпечення виконання зобов'язання або погіршення
його умов за обставин, за які позикодавець не несе
відповідальності, позикодавець має право вимагати від позичальника
дострокового повернення позики та сплати процентів, належних йому
відповідно до статті 1048 цього Кодексу, якщо інше не встановлено
договором.

Стаття 1053. Новація боргу у позикове зобов'язання

1. За домовленістю сторін борг, що виник із договорів
купівлі-продажу, найму майна або з іншої підстави, може бути
замінений позиковим зобов'язанням.

2. Заміна боргу позиковим зобов'язанням провадиться з
додержанням вимог про новацію і здійснюється у формі, встановленій
для договору позики (стаття 1047 цього Кодексу).

Поэтому заверять нотариально НЕОБЯЗАТЕЛЬ!!!
Из личного опыта убедитесь что у заимополучателя есть имущество, так на будущее!В случаи если будет взыскания долга по договору займа в судебном порядке, пусть будет з чего взыскивать.

______________
С Уважением, Юр. Услуги «Для Добра» Юрист Кровяков Артур Николаевич, г. Донецк


тел. +380996836673
top
0
15:54, 15.03.2013
Консультирует юрист: Олена Николішин

Главою 71 Цивільного кодексу України передбачається можливість укладення договору позики в усній або письмовій формі. Форма договору позики залежить від суми позики та осіб, що укладають договір.Письмова форма договору є обовязковою у двох випадках. По-перше, коли предметом договору позики є сума, що перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян не менш як у десять разів, або речі, оціночна вартість яких також перевищує вказану суму. По-друге, коли позикодавець - юридична особа. (стаття 1047 ЦК України). В усіх інших випадках допускається укладення договору в усній формі.
Звичайно, для того, щоб убезпечити себе від будь-яких непорозумінь в майбутньому та уникнути труднощів зі стягнення боргу варто укладати письмовий договір позики між позикодавцем та позичальником. Це допоможе більш ефективно захистити свої права в разі їх порушення. Нотаріальне посвідчення договору можливе за згодою сторін.
Проте,недотримання письмової форми договору позики не призводить до його недійсності, але має наслідком неможливість для його сторін доказати свої точки зору в суді шляхом посилання на дані свідків. Це правило визначено в ст. 218 ЦК України, згідно з якою заперечення одніє із сторін факту вчинення правочину або оспорювання окремих його частин може доводитись письмовими доказами, засобами аудіо-, відеозапису та іншими доказами. Рішення суду не може грунтуватися на свідченнях свідків.
Тому на практиці, для підтвердження факту укладення договору позики, тобто факту передачі грошей або визначеної кількості речей та строк їх повернення або предявлення вимоги до повернення, цілком достатньо правильно оформленої розписки, яку необовязково посвідчувати у нотаріуса.
В борговій розписці повинні бути вказані анкетні дані як позичальника, так і позикодавця (прізвище, ім"я, по-батькові; дата народження; адреса реєстрації; паспортні дані та ідентифікаційний код). Також необхідно вказати суму позики та дату її повернення, дату написання розписки та підпис позичальника. Бажано, щоб розписка була написана власноручно позичальником (а не просто набраний текст на компютері). Крім того, раджу сторонам договору обмінятися копіями паспортів та ідентифікаційних номерів.

______________
З повагою, Олена, Київ, (097)903-43-83, nykelvit31006@gmail.com


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}