Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблемы на роботи

1
19:45, 11.01.2016
Проблемы на роботи
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю медсестрой в школи в мене багато посадових обовязкыв тепер керывник закладку вимагаэ ,щоб я писала меню и меню подкладку в моих посадових обовязках такого нема.Чи повинна я це робити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:19, 15.01.2016
Консультирует юрист: Наталия Яцюк

У відповідності до чинного законодавства, виконання працівником на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи вважається суміщенням професій (посад) (ч.1. ст. 105 КЗпП України).
Суміщення професій (посад) допускається в тих випадках, коли працівник за своєю кваліфікацією може забезпечити якісне виконання як основної, так і суміщуваної (додаткової) роботи.
Покладання на працівника обов'язку виконання поряд з основною роботою додаткових трудових обов'язків здійснюється за його згодою шляхом видання власником або уповноваженим ним органом відповідного наказу. У наказі зазначається термін, на який працівнику доручаються додаткові обов'язки.
Таким чином, якщо ви за своєю кваліфікацією маєте можливість виконувати доручену роботу, не заперечуєте проти її виконання, вимагайте від керівника закладу аби він видав наказ про суміщення професій (посад) та забезпечував оплату вищевказаних робіт.
Але в будь-якому випадку пам’ятайте, що доручення виконання робіт, не обумовлених трудовим договором, без вашої згоди є зміною умов праці, що відповідно до чинного законодавства робити керівнику закладу в односторонньому порядку заборонено.
Зокрема, ст. 32 КЗпП України до змін трудового договору відносить: покладання на працівника одночасно зі своєю основною роботою обов'язків іншого працівника (постійно, тимчасово); доручення працівнику разових робіт, що не входять у коло його посадових (професійних) обов'язків; більшення обсягу робіт з тієї самої професії (спеціальності).
Тому, якщо ви не згодні з виконанням додаткових робіт, не обумовлених трудовим договором, то ви вправі вимагати від керівника аби старі умови трудового договору збереглися, а якщо це не можливо, то відповідно до частини 3 ст.32 КЗпП України вправі вимагати розірвання трудового договору за пунктом 6 ст.36 КЗпП України ( Відмова працівника від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці)

______________
C уважением, Яцюк Наталия (098)4146540, natasha-lawyer@yandex.ru
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы