Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Право на отримання землі(паю)

1
20:49, 24.03.2013
Право на отримання землі(паю)
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго вечора.Мене звати Орест. Мій батько пропрацював понад 40 років у сільській школі. Помер у 1992 році. До Вас наступне питання: Чи маю я право на отримання земельної дільнки (паю) для ведення товарного сількогосподарського виробництва?Дякую.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
11:54, 11.04.2013
Консультирует юрист: Анна Нестерова

Доброго Вам дня. Так, відповідно до чинного законодавства України Ви маєте таке право. Відповідно до ст. 25 ЗКУ "При приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються ...працівникам державних та комунальних закладів освіти, ...розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю)." Аналогічна норма містилась в Земелному кодексі України що діяв на момент початку земельної реформи (Постанова ВРУ від 18.12.1990 р.) і втратив чиннісь з 01.01.2002 р.
Судова практика також підтверджує таку можливість, зокрема:постанова Пленуму Верховного Суду України
від 16 квітня 2004 р. N 7 ( va007700-04 ) "Про практику
застосування судами земельного законодавства при розгляді
цивільних справ":
"Якщо спадкодавець мав право на земельну частку (пай), але за
життя не одержав сертифіката на право власності на земельну частку
(пай) або помилково не був включений (безпідставно виключений) до
списку, доданого до державного акта про колективну власність на
землю відповідного сільськогосподарського підприємства, товариства
тощо, при вирішенні спору про право спадкування на земельну частку
(пай) суд застосовує положення чинного на час існування
відповідних правовідносин Земельного кодексу України 1990 року
( 561-12 ), Указу Президента України від 8 серпня 1995 року
N 720/95 ( 720/95 ) "Про порядок паювання земель, переданих у
колективну власність сільськогосподарським підприємствам і
організаціям" та відповідні норми ЦК УРСР ( 1540-06 ). У цьому
разі слід ураховувати, що згідно з пунктом 17 Перехідних положень
Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року ( 2768-14 )
сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до
виділення власникам таких часток (паїв) у натурі (на місцевості)
земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності
на землю". Більш детальний аналіз ситуації можливо виконати додатково. за умови дослідженнянаявних у Вас документів (трудова книжка, свідоцтво про смерть громадянина,опія державного акту на право колективнї власності на землю, будь-які інші документи, які б вказували на період передачі змель в колективну власність пдприємству, на території яког знаходиться заклад освіти, в якому працював ваш батько.

______________
Анна Нестерова, тел. (066)0978109; эл.адрес: annadida@mail.ru
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы