Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Переоформление дома после смерти отца

1
20:38, 13.11.2015
Переоформление дома после смерти отца
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Умер отец нет ни завещания ни права властнности на дом только начальные проекты как нам с сестрой переоформить дом на себя

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:52, 17.11.2015
Консультирует юрист: Наталия Яцюк

У випадку відсутності заповіту, спадкування здійснюється по закону в порядку черговості. Ви з сестрою відноситесь до першої черги спадкоємців (ст. 1261 ЦК України). В першу чергу право на спадкування по закону мають діти спадкодавця, в тому числі зачаті за життя спадкодавця і народжені після його смерті, той із подружжя, який його пережив та батьки. Згідно ст. 1267 ЦК України, частки кожного із спадкоємців по закону являються рівними
Щодо оформлення спадкового майна перш за все вам необхідно на протязі шести місяців з дати відкриття спадщини, що співпадає з датою смерті батька, звернутись до нотаріальної контори аби подати заяву про прийняття спадщини. Разом із заявою вам необхідно надати нотаріусу і всі документи на майно, в тому числі і на будинок. За відсутності правовстановлюючого документу на будинок – питання підлягає вирішенню в судовому порядку.
Однак з вашого запитання складно зробити висновок чи будинок відноситься до категорії незавершеного будівництва чи до самочинного.
Незавершеним будівництвом визнаються об’єкти, які не здані в експлуатацію і які неможливо визнати придатними для експлуатації.
Згідно з ч. 3 ст. 331 ЦК України, до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, устаткування, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Тому якщо будинок не був завершений батьком чи не був прийнятий в експлуатацію, або право власності не було за ним зареєстроване, то до складу спадщини входять усі належні батькові як забудовнику права та обов’язки, а саме:
- право власності на будівельні матеріали та обладнання, які були використані у процесі цього будівництва;
- право завершити будівництвом об’єкт (ви з сестрою як правонаступники спадкодавця - заміненні у порядку спадкування забудовники);
- право передати від свого імені для прийняття в експлуатацію завершений будівництвом об’єкт;
- право одержати на своє ім’я свідоцтво про право власності та зареєструвати право власності.
І ви можете в судовому порядку визнати, що до вас із сестрою перейшли права та обов’язки забудовника. Однак важливо, щоб будівництво недобудованого (незавершеного будівництва) було законним, тобто мають бути всі дозвільні документи, необхідні для оформлення початку будівництва, передбачені чинним на час початку будівництва законодавством.
В протилежному випадку будівництво є незаконним. Згідно з ч. 1 ст. 376 ЦК України будівництво вважається самочинним, яке:
- здійснено або здійснюється на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети у встановленому порядку;
- за відсутності належного дозволу на будівництво;
- здійнення будівництва з істотними порушеннями будівельних норм і правил;
-за відсутності належним чином затвердженого проекту для будівництва;
Однак більш точно оцінити ситуацію і правовий механізм захисту зможе юрист за наявними у вас документами на майно.
______________
C уважением, Яцюк Наталия (098)4146540

______________
C уважением, Яцюк Наталия (098)4146540, natasha-lawyer@yandex.ru
top


Другие консультации


Сломана рука
19:34, 22.09.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы