Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Имею ли право на надбавку к пенсии?

1
12:56, 12.03.2013
Имею ли право на надбавку к пенсии?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я получаю социальную пенсию по 3 группе инвалидности и 1 степенью ограничения к трудовой деятельности, а также имею несовершеннолетнего сына. Имею ли я право на надбавку к пенсии за несовершеннолетнего нетрудоспособного сына? Знаю, что к трудовой пенсии надбавка положена, а вот к социальной?
Я - одинокая мама с ребенком, который стоит на учете у невролога. Заранее спасибо за ответ.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:07, 15.03.2013
Консультирует юрист: Артур

В Вашем случаи нет, единственно если Вы мать-одиночка то в соответствии с ЗУ "Про державну допомогу сім ям з дітьми"

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ

Стаття 18-1. Право на допомогу на дітей одиноким матерям

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі
матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у
свідоцтві про народження дитини або документі про народження
дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за
умови його легалізації в установленому законодавством порядку
(рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька
(матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому
порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за
вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
{ Частина перша статті 18-1 в редакції Законів N 2164-IV
( 2164-15 ) від 04.11.2004, N 3526-VI ( 3526-17 ) від 16.06.2011 }

Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має
мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не
одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну
пенсію.
{ Частина друга статті 18-1 в редакції Законів N 2505-IV
( 2505-15 ) від 25.03.2005, N 3526-VI ( 3526-17 ) від 16.06.2011 }

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі
смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними
зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися
чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені
чоловіком (дружиною).
{ Частина третя статті 18-1 в редакції Закону N 2164-IV
( 2164-15 ) від 04.11.2004; із змінами, внесеними згідно із
Законом N 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005; Закону N 3526-VI
( 3526-17 ) від 16.06.2011 }

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і
не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне
господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання
допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При
реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей,
допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.

Стаття 18-2. Умови призначення допомоги на дітей
одиноким матерям

Допомога на дітей одиноким матерям призначається за
наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану
громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого
відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки
про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної,
міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням
підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису
про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої
статті 135 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ), або документа
про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в
якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в
установленому законодавством порядку.
{ Частина перша статті 18-2 в редакції Законів N 2164-IV
( 2164-15 ) від 04.11.2004, N 3526-VI ( 3526-17 ) від 16.06.2011 }

Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно
від одержання на дітей інших видів допомоги, передбачених цим
Законом.


Стаття 18-3. Розмір допомоги на дітей одиноким матерям

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам,
матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей
віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання
у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних
закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми
навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23
років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками
прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та
середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу
за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового
мінімуму для дитини відповідного віку.
{ Частина перша статті 18-3 із змінами, внесеними згідно із
Законами N 2625-IV ( 2625-15 ) від 02.06.2005, N 3372-IV
( 3372-15 ) від 19.01.2006, N 3526-VI ( 3526-17 ) від 16.06.2011 }

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам,
матері (батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на
кожну дитину.
{ Частина друга статті 18-3 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 3526-VI ( 3526-17 ) від 16.06.2011 }
( Стаття 18-3 в редакції Закону N 2505-IV ( 2505-15 ) від
25.03.2005 )

Стаття 18-4. Умови, за яких виплата допомоги на дітей
одиноким матерям припиняється або
призупиняється

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам)
припиняється у разі:

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його
недійсним;

реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;

надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у
випадках, передбачених законом;

смерті дитини;

смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам)
призупиняється у разі:

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення
батьківських прав;

тимчасового працевлаштування дитини.

У разі припинення дії обставин, передбачених частиною другою
цієї статті, виплата допомоги поновлюється за письмовою заявою
отримувача допомоги до органу, який призначає допомогу, з місяця,
що настає за місяцем, в якому припинилася дія зазначених обставин.

Припинення або призупинення виплати допомоги здійснюється на
підставі відомостей про обставини, зазначені у частинах першій та
другій цієї статті, з місяця, що настає за місяцем, в якому було
виявлено зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив
допомогу.
{ Розділ V-А доповнено статтею 18-4 згідно із Законом N 3526-VI
( 3526-17 ) від 16.06.2011 }
{ Закон доповнено розділом V-А згідно із Законом N 49-IV ( 49-15 )
від 04.07.2002 - набирає чинності з 1 січня 2003 року }


( Розділ VI виключено на підставі Закону
N 208-IV ( 208-15 ) від 24.10.2002 )

______________
С Уважением, Юр. Услуги «Для Добра» Юрист Кровяков Артур Николаевич, г. Донецк


тел. +380996836673
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы