Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Лист, Щодо розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності донора, Фонд ...

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Виконавча дирекція київського міського відділення
Л И С Т16.09.2011 N 2701-07

Щодо розміру допомоги по тимчасовій
непрацездатності донора

Запитання.

До комісії із соціального страхування застрахована особа
надала листок непрацездатності. Страховий стаж цього працівника
складає 2 роки, але він повідомив, що є донором та має право на
виплату матеріального забезпечення в розмірі 100% середньої
заробітної плати (доходу). На підставі якого нормативного
документу допомога по тимчасовій непрацездатності донору
виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) та
який документ працівник повинен надати до комісії із соціального
страхування для підтвердження такого статусу?

Відповідь.

Стаття 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне
соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою
працездатності та витратами, зумовленими похованням" від
18.01.2001 р. N 2240-III передбачає низку випадків,
коли застраховані особи мають право на виплату допомоги по
тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої
заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Одним з таких випадків є отримання застрахованою особою -
донором пільги, передбаченої статтею 10 Закону України "Про
донорство крові та її компонентів" від 23 червня 1995 року
N 239/95-ВР (далі - Закон України N 239/95-ВР).

Згідно ст. 10 Закону України N 239/95-ВР
донорам, які протягом року безоплатно здали кров та (або) її
компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим
максимально допустимим дозам, допомога по тимчасовій
непрацездатності у зв'язку з захворюванням виплачується у розмірі
100 відсотків середньої заробітної плати донора незалежно від
стажу роботи.

Така пільга цим донорам надається протягом року після здачі
крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості.

Підставою для надання вказаної пільги є довідка (форма 435/о,
затверджена наказом МОЗ України від 07.07.2003 року N 301)
, що видається медичним закладом за місцем здачі
крові згідно з підпунктом 2.8 Порядку медичного обстеження донорів
крові та (або) її компонентів, затвердженого наказом Міністерства
охорони здоров'я України від 1 серпня 2005 року N 385
.

Директор В.М.Цибенко


 

Лист, Щодо розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності ..., автор —
Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Еще новости

Азовська нота
00:15, 20.07.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы