Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Про оплату лікарняного та надання путівки під час відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати прац

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

  • 16.09.2013  № 04-30-2481
  • Про оплату лікарняного та надання путівки під час відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років

    Відповідно до частини 1 ст. 51 Закону України "Про обов'язкове державне загальне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням"( 2240-14 ) від 18.08.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

    Порядок, умови видачі та провадження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян( z1005-01 ), затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).

    Відповідно до пп. "б" п. 3.15 Інструкції № 455 ( z1005-01 ) листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років.

    Щодо виділення путівки на санаторно-курортне лікування жінці, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, то п. 4.1 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду( z0339-09 ), затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12, передбачено, що рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі — комісія (уповноважений) із соціального страхування), на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма № 070/о( z0680-12 )).

    Відповідно до статей 4, 11 та 48 Закону № 2240( 2240-14 ) правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановило, що особи, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, продовжують знаходитися у трудових відносинах з роботодавцем і є застрахованими особами в системі загальнообов'язкового державного страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають право на отримання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду (постанова правління Фонду "Про надання соціальних послуг особам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку"( v0041598-11 ) від 16.06.2011 № 41).

    Враховуючи вищевикладене, жінці, що знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною, але вона має право на одержання путівки на санаторно-курортне лікування, придбаної за рахунок коштів Фонду, за умови дотримання п. 4.1 Порядку 12( z0339-09 ).

    Заступник директора

    Т. А. Нагорна


     

    Про оплату лікарняного та надання путівки під час відпустки ..., автор —
    Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}