Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо розгляду звернення (стосовно необхідності внесення змін до чинного законодавства щодо приєднання до електричних мереж), Національна комісія, що з

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

  • 24.10.2013  № 7442/26/47-13
  • Гр. С-у О.І. м. Сімферополь

    Щодо розгляду звернення

    Шановний О.І.!

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), розглянула Ваше звернення до народного депутата України А. С. Гриценка щодо необхідності внесення змін до чинного законодавства щодо приєднання до електричних мереж, надіслане за належністю листом Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної безпеки та ядерної політики Верховної Ради України від 19.09.2013 № 04-27/24-435, та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

    Закон України «Про електроенергетику»( 575/97-ВР ) (далі — Закон) передбачає окремі порядки приєднання до електричних мереж в залежності від типу електроустановок замовників, їх потужності та відстані, на якій вони розташовані від електричних мереж енергокомпаній.

    Відповідно до положень частини третьої статті 18 Закону ( 575/97-ВР ) кошти, отримані як оплата вартості послуги з приєднання, як поворотна фінансова допомога замовників обліковуються окремо та використовуються електропередавальною організацією для приєднання електроустановок замовників.

    Таким чином, законодавством передбачено виключно цільове використання коштів, отриманих як плата за приєднання від замовників.

    На виконання вимог Закону( 575/97-ВР ) НКРЕ, зокрема, розроблено та затверджено постановою НКРЕ від 25.12.2012 № 1695 ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж I ступеня (до 16 кВт) на 2013 рік для міст III категорії надійності електропостачання( z0065-13 ) (приєднання електроустановок до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання) (без ПДВ), тис. грн/1 кВт та постановою від 17.01.2013 № 32 — Правила приєднання електроустановок до електричних мереж ( z0236-13 ), якими регулюються відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж (далі — Правила).

    Розрахунок ставок за стандартне приєднання було здійснено НКРЕ на підставі статистичної інформації, наданої всіма електропередавальними організаціями, виходячи з обґрунтованих витрат енергокомпаній, необхідних для надання послуг з приєднання електроустановок замовників, розташованих на відстані до 300 метрів до мереж енергокомпаній та потужністю до 16 кВт.

    Згідно з пунктом 1.3 Правил( z0236-13 ) електропередавальна організація не має права відмовити в приєднанні до її мереж електроустановки замовника за умови дотримання ним вимог цих Правил.

    Послуга з приєднання надається на підставі договору про приєднання, що укладається за типовою формою (додаток 1 до Правил( z0236-13 )).

    Для отримання проекту договору про приєднання замовник звертається до електропередавальної організації за місцем розташування його електроустановок із заявою про приєднання електроустановки певної потужності (додаток 2 до Правил( z0236-13 )) та пред'являє паспортний документ.

    До заяви про приєднання електроустановки певної потужності додаються:

    ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки та викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000 із зазначенням місця розташування електроустановки, земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання;

    копія документа, який підтверджує право власності чи користування цим об'єктом або, за відсутності об'єкта, право власності чи користування земельною ділянкою;

    копія належним чином оформленої довіреності чи іншого документа на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори (за потреби).

    Викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000 із зазначенням місця розташування електроустановки необхідно подавати електропередавальній організації для визначення типу приєднання (стандартне чи не стандартне) оскільки стандартне приєднання здійснюється за дещо іншою максимально спрощеною процедурою.

    НКРЕ вважає, що у випадку відсутності в місцевих органах влади розробленого топографо-геодезичного плану місцевості в масштабі 1:2000, до заяви про приєднання замовник може подати викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:5000.

    Звертаємо увагу, що перелік документів, які додаються до заяви про приєднання є вичерпним.

    Відповідно до Закону( 575/97-ВР ) стандартне приєднання — приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності.

    Відповідно до пункту 1.7.1 Правил( z0236-13 ) для визначення типу приєднання (стандартне приєднання або приєднання, яке не є стандартним) за точку забезпечення потужності приймається найближча точка в існуючих (діючих) електричних мережах (кабельна лінія, повітряна лінія або трансформаторна підстанція) електропередавальної організації ступеня напруги, що відповідає ступеню напруги в точці приєднання.

    Отже, якщо об’єкт замовника чи межа його земельної ділянки розташована на відстані до 300 метрів (включно) до діючих (не виведених з експлуатації) мереж електропередавальної організації та заявлена сумарна потужність його струмоприймачів не перевищує 16 кВт, приєднання має відбуватись в порядку, визначеному розділом ІІ Правил( z0236-13 ) (як для стандартного приєднання) (не залежно від технічного стану електричних мереж електропередавальної організації чи рівня їх завантаженості).

    Відповідно до пункту 1.10 Правил( z0236-13 ) у разі зміни форми власності чи власника електроустановки за умови, що це не призведе до зміни технічних параметрів та вимог до категорії з надійності електропостачання цієї електроустановки, нові технічні умови не видаються.

    При цьому зміна технічних параметрів — збільшення величини дозволеної до використання потужності електроустановки внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення об'єкта, підвищення рівня надійності електрозабезпечення електроустановки, зміна точки приєднання, зміна схеми живлення електроустановок замовника з однофазної на трифазну (пункт 1.2 Правил ( z0236-13 )).

    Таким чином, у разі якщо замовник бажає змінити технічні параметри своєї електроустановки (зокрема, збільшити величину дозволеної до використання потужності), він має звернутись до енергокомпанії у встановленому Правилами( z0236-13 ) порядку та виконати процедури, передбачені розділом ІІ( z0236-13 ) чи ІІІ Правил( z0236-13 ) (в залежності від типу приєднання).

    Звертаємо увагу, що у разі переведення об’єкта замовника з житлового фонду в нежитловий чи навпаки, якщо це не призведе до зміни технічних параметрів та вимог до категорії з надійності електропостачання цієї електроустановки, замовнику не потрібно отримувати нові технічні умови та укладати договір по приєднання.

    В такому випадку замовник має переукласти договір про постачання чи про користування електричною енергією з урахуванням існуючої дозволеної до використання потужності.

    Відповідно до частини шостої статті 9 Закону( 575/97-ВР ) Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії за письмовим зверненням заявника надає висновок щодо технічної обґрунтованості вимог технічних умов на приєднання.

    Оскільки критерієм для визначення типу приєднання є, зокрема,  розташування точки забезпечення потужності (для стандартного приєднання це найближча точка в існуючих (діючих) електричних мережах), а точка забезпечення потужності обов’язково зазначається в технічних умовах, законодавством передбачена можливість Держенергонагляду перевіряти обґрунтованість відмови енергокомпанії в стандартному приєднанні.

    Враховуючи наведене, питання, які Ви пропонуєте врегулювати шляхом внесення запропонованих Вами змін до Закону( 575/97-ВР ) та Правил( z0236-13 ), вже врегульовані чинним законодавством.

    З повагою

    Член Комісії

    К. Теличко


     

    Щодо розгляду звернення (стосовно необхідності внесення ..., автор —
    Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}