Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

утвореної на зборах громадян України, що відбулися 8 вересня 2013 року в місті Києві, Центральна виборча комісія

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

 • від 17 вересня 2013 року № 195
 • Про відмову в реєстрації ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 8 вересня 2013 року в місті Києві

  До Центральної виборчої комісії 12 вересня 2013 року уповноваженим представником ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою Буйком Г. В. подано документи проведених зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які відбулися 8 вересня 2013 року в місті Києві.

  З указаних документів вбачається, що в місті Києві на стадіоні "Спартак" 8 вересня 2013 року за ініціативою громадян України Симоненка Петра Миколайовича, Буйка Георгія Володимировича, Адвени Олексія Володимировича відбулися збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, у яких згідно із протоколом цих зборів взяли участь 2516 осіб. Учасниками зборів визнано доцільним проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо вступу (приєднання) України до Євразійського економічного співтовариства. При цьому зборами було схвалено пропозицію про винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою питання: "Чи підтримуєте Ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації? Так. Ні.", а також обрано ініціативну групу в складі 9892 осіб, якій доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

  Розглянувши документи проведених зборів громадян України, а також інші наявні в Центральній виборчій комісії матеріали, Комісія встановила.

  Порядок утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму встановлено статтею 30 Закону України( 5475-17 ) "Про всеукраїнський референдум" (далі — Закон).

  Згідно з частиною другою( 5475-17 ) вказаної статті не пізніше ніж за п’ять календарних днів до дня проведення зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму їх ініціатори повинні письмово повідомити про дату, час, місце і мету зборів Центральну виборчу комісію.

  При цьому порядок обчислення строків, визначених у Законі ( 5475-17 ), врегульовано статтею 25 Закону( 5475-17 ), відповідно до частини третьої якої останнім днем строку, який згідно із Законом ( 5475-17 ) має закінчитися у зв’язку з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події.

  Повідомлення громадян України Симоненка П. М., Буйка Г. В. та Адвени О. В. про проведення 8 вересня 2013 року на стадіоні "Спартак" у місті Києві зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою стосовно вступу України до союзу в рамках Євразійського економічного співтовариства подано до Центральної виборчої комісії 3 вересня 2013 року (за чотири календарні дні до вказаної у повідомленні дати проведення зборів громадян), тобто з порушенням встановленого частиною другою статті 30 Закону( 5475-17 ) строку.

  За змістом частини третьої статті 30 Закону( 5475-17 ) Центральна виборча комісія направляє на збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму представника (представників) для посвідчення факту проведення зборів, включаючи перевірку дотримання вимог Закону ( 5475-17 ) під час організації зборів, у тому числі при реєстрації їх учасників, проведенні зборів і прийнятті відповідних рішень тощо.

  Разом з тим, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 6 вересня 2013 року в справі № 826/13822/13-а за позовами Політичної партії "Європейська партія України", Катеринчука М. Д. до Центральної виборчої комісії, Комуністичної партії України, Симоненка П. М., Буйка Г. В. та Адвени О. В. заборонено Центральній виборчій комісії направляти представника (представників) на збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою стосовно вступу (приєднання) України до союзу в рамках Євразійського економічного співтовариства, заплановані на 8 вересня 2013 року.

  Відповідно до частини п’ятої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України( 2747-15 ) виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно.

  На виконання вищевказаного рішення суду Центральна виборча комісія не направляла свого представника (представників) на збори громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою стосовно вступу (приєднання) України до союзу в рамках Євразійського економічного співтовариства, заплановані на 8 вересня 2013 року, що унеможливлює посвідчення факту проведення цих зборів у передбачений частиною третьою статті 30 Закону( 5475-17 ) спосіб.

  Отже, при утворенні ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання: "Чи підтримуєте Ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації? Так. Ні." не дотримано порядку, передбаченого статтею 30 Закону( 5475-17 ).

  Згідно з частиною другою статті 31( 5475-17 ) Закону ( 5475-17 ) відмова в реєстрації ініціативної групи може бути прийнята, зокрема, з мотивів порушення Конституції України( 254к/96-ВР ) чи законів України під час її утворення.

  Враховуючи викладене, відповідно до статті 30 ( 5475-17 ), частин першої — третьої статті 31 Закону України ( 5475-17 ) "Про всеукраїнський референдум", керуючись статтями 11 — 13( 1932-15 ), пунктом 3 статті 17( 1932-15 ), статтею 20 Закону України( 1932-15 ) "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

  1. Відмовити в реєстрації ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання: "Чи підтримуєте Ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації? Так. Ні.", утвореної на зборах громадян України, які відбулися 8 вересня 2013 року в місті Києві.

  2. Цю постанову видати уповноваженому представнику ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

  Голова Центральної виборчої комісії

  М. ОХЕНДОВСЬКИЙ


   

  утвореної на зборах громадян України, що відбулися ..., автор —
  Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}