Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо переведення працівника філії до головного підприємства, Міністерство соціальної політики України

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

  • 09.08.2013  № 219/06/186-12
  • Статтею 95 Цивільного кодексу України( 435-15 ) визначено, що філія — відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій та не є юридичною особою. Вона наділяється майном юридичної особи, що її створила, і діє на підставі затвердженого нею положення.

    Виходячи з норм зазначеної статті, філія за своїм статусом — структурний підрозділ головного підприємства.

    У зв'язку із цим, працевлаштування працівника філії до головного підприємства здійснюється за його заявою шляхом переведення відповідно до частини першої ( 322-08 )статті 32 Кодексу законів про працю України( 322-08 ).

    У даному разі до трудової книжки вноситься запис, де зазначається, на яку посаду працівника переведено, до якого структурного підрозділу головного підприємства і назва головного підприємства.

    Чинним законодавством не визначено порядку передання трудової книжки при переведенні працівника із філії до головного підприємства. Але враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.93 р. № 301( 301-93-п ) та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників( z0110-93 ), якими передбачено, що трудові книжки зберігаються у роботодавця і видаються працівнику лише у разі його звільнення, трудова книжка має пересилатися рекомендованим листом філією головному підприємству.

    Особливостей оформлення такого переведення працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, чинним законодавством не передбачено.

    Заступник начальника юридичного управління — начальник відділу

    І. Кузнєцова


     

    Щодо переведення працівника філії до головного підприємства, ..., автор —
    Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}