Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати грантів Президента України молодим діячам мистецтва для ст

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

від 20 березня 2013 р. № 178 Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати грантів Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів, премій і стипендій за видатні досягнення у галузі культури, літератури, мистецтва

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України( 2456а-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати грантів Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів, премій і стипендій за видатні досягнення у галузі культури, літератури, мистецтва, що додається.

2. Міністерству культури разом з Міністерством фінансів у шестимісячний строк провести аналіз нормативно-правової бази з питань присудження премій за видатні досягнення у галузі культури, літератури та мистецтва та розробити порядок визначення їх розміру.

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 178

ПОРЯДОК використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати грантів Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів, премій і стипендій за видатні досягнення у галузі культури, літератури, мистецтва

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Гранти Президента України молодим діячам мистецтва для створення і реалізації творчих проектів, премії і стипендії за видатні досягнення у галузі культури, літератури, мистецтва" (далі — бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програми є Мінкультури.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня можуть бути:

установи, організації, заклади, що зобов’язуються забезпечити реалізацію творчих проектів за грантами у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва (далі — гранти);

установи, організації, заклади, що уповноважені забезпечувати виплату премій за видатні досягнення у галузі культури, літератури та мистецтва (далі — премії) згідно з додатком до цього Порядку, дворічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва, довічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва.

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути:

підприємства, організації, заклади, що зобов’язуються забезпечити реалізацію творчих проектів за грантами;

підприємства, організації, заклади, що уповноважені забезпечувати виплату премій, дворічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва, довічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва, державних стипендій для підтримки діячів літератури і мистецтва, стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (далі — стипендії).

3. Підставою залучення одержувачів бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня до виконання бюджетної програми є:

договір про створення і реалізацію творчого проекту (далі — договір), який укладається між Мінкультури, володарем гранту та одержувачем бюджетних коштів або розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, — для отримання гранту;

заява про виплату премії (стипендії) із зазначенням способу виплати, яку лауреати (стипендіати) подають Мінкультури разом з копією сторінок паспорта, — для отримання премії (стипендії);

Виплата премій і стипендій здійснюється шляхом перерахування коштів на особові рахунки лауреатів (стипендіатів) в установах банків та/або через відділення поштового зв’язку, та/або шляхом відкриття асигнувань одержувачам бюджетних коштів або розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня.

4. Бюджетні кошти використовуються з метою підтримки державою молодих митців для створення і реалізації соціально значущих, масштабних творчих проектів, стимулювання праці діячів культури України, засвідчення їх видатних особистих досягнень, підтримки видатних діячів культури, літератури та мистецтва, відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів і спрямовуються на виплату грантів, премій, стипендій та оплату послуг поштового зв’язку, банків, пов’язаних з виплатою стипендій.

5. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:

придбання товарів, робіт і послуг, що не пов’язані з напрямами, зазначеними у пункті 4 цього Порядку;

  • оплату посередницьких послуг;
  • здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку;
  • утримання громадських організацій.
  • 6. Бюджетні кошти використовуються з урахуванням виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.

    7. Гранти надаються згідно з Указами Президента України від 20 жовтня 1998 р. № 1152( 1152/98 ) "Про державну підтримку культури і мистецтва в Україні" та від 6 лютого 1999 р. № 127( 127/99 ) "Про затвердження Положення про порядок надання грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва та кінематографії для створення і реалізації творчих проектів".

    Мінкультури здійснює оплату витрат з реалізації творчих проектів за грантами згідно з укладеними договорами.

    Надані володарю гранту кошти перераховуються поетапно частками, визначеними у договорі, на рахунок одержувача бюджетних коштів або розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня.

    Попередня оплата товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.

    8. Премії присуджуються Мінкультури на підставі відповідних нормативно-правових актів.

    Виплата премій здійснюється згідно з наказом Мінкультури.

    9. Присудження стипендій здійснюється відповідно до Указів Президента України від 10 вересня 2011 р. № 906( 906/2011 ) "Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери", від 27 вересня 2011 р. № 928( 928/2011 ) "Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва", постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2000 р. № 235( 235-2000-п ) "Про збільшення розміру державних стипендій для підтримки діячів літератури і мистецтва, особливо обдарованих учнів і студентів спеціалізованих навчальних закладів у галузі культури" (Офіційний вісник України, 2000 р., № 6, ст. 219), наказу Мінкультури від 3 серпня 1994 р. № 401 "Про державні стипендії для підтримки діячів літератури і мистецтва".

    10. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

    11. Одержувачі бюджетних коштів та розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають щомісяця до 15 числа Мінкультури за встановленою ним формою реєстри виплат (перерахування) грантів, премій, стипендій з метою контролю за здійсненням відповідних видатків.

    12. Мінкультури подає щомісяця до 25 числа Мінфіну інформацію про виплату (перерахування) грантів, премій, стипендій у розрізі видів виплат.

    13. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

    14. У разі коли під час виконання бюджетної програми допущено порушення бюджетного законодавства, до головного розпорядника, одержувачів бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня застосовуються заходи впливу відповідно до законодавства.

    Додаток до Порядку

    ПЕРЕЛІК премій за видатні досягнення у галузі культури, літератури та мистецтва

    Премія імені Б. М. Лятошинського

    Премія імені Л. М. Ревуцького

    Премія імені Леся Курбаса

    Премія імені М. В. Лисенка

    Премія імені Шолом-Алейхема

    Літературна премія імені Олеся Гончара

    Літературно-мистецька премія імені М. В. Гоголя

    Премія імені А. Ф. Шекери у галузі хореографічного мистецтва

    Премія імені В. М. Гнатюка за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини

    Премія імені М.І. Вериківського

    Премія імені В. С. Косенка

    Літературна премія імені Григорія Кочура

    Премія імені Катерини Білокур за визначні твори традиційного народного мистецтва

    Премії імені М. Г. Дерегуса в галузі образотворчого мистецтва (живопис, графіка)


     

    Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених ..., автор —
    Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

    Еще новости

    Слова жалоби
    00:16, 10.01.2013

    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}